Hernani: Z taką reakcją jeszcze się nie spotkałem

Część kieleckich "szalikowców" sprzeciwia się występom Brazylijczyka Hernaniego w Koronie, ze względu na... kolor jego skóry. - Korona to "biały klub" i chcemy, żeby taki został. Jeśli będzie grał Hernani, to my nie będziemy kibicować, a cały "młyn" będzie jeździł na mecze drugiego zespołu, na czwartą ligę. Nie będziemy na niego gwizdać, nie będziemy w taki sposób mu dokuczać, ale naszego dopingu na pierwszoligowych meczach też nie będzie. Kierownictwo klubu wie doskonale, że jesteśmy przeciwni czarnym piłkarzom, a ten jest czarny. Hermes? Też nie byliśmy tym transferem zachwyceni, ale z drugiej strony on wygląda inaczej.

Hernani już wie, jaki problem powstał z jego przyjściem do Kielc. - Dostałem dobrą ofertę i przyjąłem ją. Co myślę o kibicach? Mają prawo myśleć, co chcą, choć z taką reakcją jeszcze się nie spotkałem. Ja mam za zadanie trenować i grać w moim nowym klubie. I chcę to robić, jak najlepiej potrafię - powiedział Hernani.

"Szalikowcy" Korony w 1999 roku nie chcieli pogodzić się z grą w klubie sprowadzonego z Legii Warszawa Kameruńczyka Franklina Mudoha. Gdy wychodził na boisko, towarzyszyły mu rasistowskie okrzyki i gwizdy. Mudoh grał w Kielcach tylko jedną rundę.

źródło: Echo DniaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]