Super Express: Nigeryjczyk zainwestuje w Górnika?

Nigeryjski biznesmen, wiceprezydent nigeryjski federacji piłkarskiej oraz prezes klubu Gabros International FC, 45-letni Gabriel Chukwuma poważnie myśli o zainwestowaniu pieniędzy w polski klub pierwszoligowy.
Wczoraj przed południem w hotelu Sheraton spotkał się ze Zbigniewem Koźmińskim. Prezes Górnika Zabrze przedstawił warunki, na których Nigeryjczyk mógłby przejąć klub. Nie odstraszyła go nawet suma - wg. naszych ustaleń dwa miliony złotych - zaproponowana przez Koźmińskiego.

- Zdziwiłem się, że jest taka niska - mówi roześmiany Chukwuma. - Jestem bogatym człowiekiem, stać mnie na kupno zespołu w Polsce. Pieniądze nie stanowią problemu. W waszym kraju są duże możliwości inwestycji, to ciekawy rynek.

Nigeryjczyk nie był nigdy w Zabrzu, nie wie nawet, gdzie to miasto leży.

- Jednak w przyszłym tygodniu przyjedzie do Polski pracownik mojej firmy. Pojedzie do Zabrza, obejrzy tereny, stadion, obiekt. Porozmawia z szefami zespołu, zobaczy, jakie są perspektywy przed Górnikiem. I będziemy działali - zapewnia Nigeryjczyk.

Chukwuma twierdzi, że w Nigerii jest właścicielem fabryki motocykli, a ponadto działa w branży tworzyw sztucznych oraz ma trzy hotele sieci "Beverly Hills".

Górnik Zabrze to niejedyny klub w Polsce, którym interesuje się ten biznesmen. Był zły, że nie udało mu się zorganizować spotkania z Janem Ranieckim, szefem Polonii Warszawa.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]