Wiśniewski: Pogadam z Lechem

Rozmowa z Jackiem Wiśniewskim, nowym piłkarzem Górnika.
» Po dwóch latach gry w Szczakowiance i Cracovii wraca pan do Zabrza. Kiedy podpisze pan kontrakt?
Jacek Wiśniewski: - W poniedziałek jadę do Krakowa gdzie prawdopodobnie podpiszę tylko aneks do swojej umowy z Cracovią. Kluby są już dogadane. To będzie roczne wypożyczenie, z tym, że już po pół roku będę mógł wrócić pod Wawel. 

» W drużynie "Pasów" nie zagrał pan ani jednego meczu w ekstraklasie. Dlaczego trener Stawowy nie widział pana w składzie?
- Na treningach harowałem za trzech, ale widocznie byli lepsi. Nie mogę mieć pretensji do szkoleniowca, bo drużyna grała dobrze, zajęła 5. miejsce w poprzednim sezonie będąc bliska europejskich pucharów. Ale cały czas grałem w IV-ligowym rezerwach, gdzie naprawdę trzeba się sporo nabiegać. Teraz występami w Zabrzu będę chciał udowodnić jednej osobie, że jednak co do mnie, pomyliła się.

» Na razie jednak leczy pan kontuzje. Kiedy wróci pan do gry?
- To był tylko zabieg oczyszczenia kolana lewej nogi. Za dwa tygodnie będę mógł już truchtać, a gdzieś w połowie sierpnia wrócić do normalnych treningów z piłką. Znam siebie i wiem, że dojdę do formy bardzo szybko.

» Dwa lata temu odchodził pan z Górnika skłócony z Piotrem Lechem. Jak zamierzacie ten konflikt rozwiązać?
- Po powrocie drużyny ze zgrupowania, w towarzystwie prezesa Koźmińskiego, usiądziemy razem i spróbujemy się dogadać. Podobno Piotrek powiedział, że nie poda mi ręki. Zobaczymy. Z mojej strony gwarantuję, że nie będę szukał zaczepki. Poza boiskiem przecież nie musimy się lubić, chodzić na kawę. Ale na boisku musimy być drużyną. Tym bardziej, że nas, doświadczonych piłkarzy, będzie w zespole niewielu i nie możemy pokazać młodym w szatni, że się kłócimy. Chcę pomóc Górnikowi w utrzymaniu w lidzie i to jest nadrzędny cel.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online