Górnik bez drugiej drużyny?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że od kilku lat w Górniku Zabrze dzieją się różne, czasami dziwne rzeczy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla futbolu w Polsce nastały bardzo trudne czasy. Bardzo trudno jest zdobyć przysłowiową złotówkę na utrzymanie drużyny. Przekonuje się o tym na każdym kroku właściciel Górnika Marek Koźmiński.
Po zakończeniu sezonu stanął on przed dylematem, co zrobić z drugą drużyną, która w grupie I czwartej ligi śląskiej po dramatycznym finiszu zajęła trzynaste miejsce i zdołała się utrzymać. W klubie się nie przelewa, brakuje pieniędzy na sprawne funkcjonowanie pierwszego zespołu. W tej sytuacji Koźmiński bardzo poważnie zastanawia się nad tym, czy nie wycofać z rozgrywek drugiej drużyny. Na razie nie podjął ostatecznej decyzji, ale to tylko komplikuje sprawę.
Nowy sezon w czwartej lidze zaczyna się 6 sierpnia. Jak powiedział nam Marek Koźmiński, druga drużyna rozegra jedno, dwa, a może trzy spotkania, a potem zostanie wycofana. Kiedy zadzwoniliśmy w tej spawie do Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej, pani, która w nim pracuje, nie kryła zdziwienia. Wycofanie po rozpoczęciu sezonu znacznie skomplikuje nam sprawę. Jeżeli rozegra ona kilka meczów, to będą one unieważnione. Obowiązujący od roku przepis stanowi o tym, że dopiero jeżeli wycofana drużyna rozegra 50 procent spotkań w całym sezonie, a więc praktycznie jedną rundę, to po jej wycofaniu, wyniki z jej udziałem mogą zachować ważność. Gdyby kierownictwo Górnika wycofało drugi zespół przed nowymi rozgrywkami, wtedy na jego miejsce mogłaby wejść inna drużyna. W takim przypadku największą szansę ma zespół Szombierek Bytom, który opuścił czwartą ligę.
– Na razie ja i moi koledzy nie trenujemy. Czekamy co z nami będzie. Z tego co wiem, większość szuka sobie nowych klubów. Chcielibyśmy jak najszybciej wiedzieć na czym stoimy – powiedział Arkadiusz Bartnikowski, kapitan Górnika II w poprzednim sezonie.
Jak się dowiedzieliśmy Bartłomiej Nawrat (bramkarz Górnika II) wyjechał do Kanady do brata. Kamil Kopański, który wcześniej opuścił Górnika, najprawdopodobniej będzie zawodnikiem drugoligowego Podbeskidzia Bielsko–Biała.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online