Liczka: Albo wyjadę na zachód, albo będę grał w Górniku

Marcel Liczka (fot. drożdżal)Marcel Liczka, jeden z najlepszych piłkarzy Górnika, opiekuje się żoną i czeka na propozycję pracy.
- Albo wyjadę na zachód, albo będę grał w Górniku - deklaruję Marcel Liczka. Przyszłość czeskiego pomocnika rozstrzygnie się w najbliższych dniach. 
W arbitrażu pomiędzy Liczką a jego byłym klubem FC Żlin Czesko-Morawski Związek Piłkarski zdecydował tak jak chciał zawodnik: że jest wolny i sam może sobie szukać nowego pracodawcy.
Liczka i jego menedżer Pavel Pasko, najbardziej znany agent piłkarski naszych południowych sąsiadów, nie próżnują. Piłkarz zaliczył testy w St. Gallen. - Ich trener był ze mnie zadowolony. Dziwił się, że jestem tak dobrze przygotowany fizycznie. Teraz czekam na decyzję Szwajcarów i telefon od swojego menedżera - tłumaczy Faktowi Liczka.
Po decyzji swoich piłkarskich władz Marcel dzwonił do Marka Koźmińskiego, współwłaściciela Górnika. - Jeśli z wyjazdu do Szwajcarii, albo innego zachodniego kraju nic nie wyjdzie, to dalej będę grał w Górniku. Choć Marek mówił, że sytuacja klubu nie jest lepsza niż była - podkreśla piłkarz.
Liczka miał oferty występów z 1.FC Brno i mistrza Słowacji Artmedii Petrżalka, ale jak podkreśla, w Czechach i na Słowacji nie chce grać. Na razie trenuje indywidualnie w Pradze. Dzięki temu ma więcej czasu dla żony Gabrieli, baletnicy renomowanego praskiego teatru Laterna Magica. - Gabriela ma kłopoty ze zdrowiem. Cieszę się, że właśnie teraz mogę jej poświęcić swój czas - mówi Marcel, w ubiegłym sezonie czołowy zawodnik Górnika Zabrze.

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]