Drugie miejsce juniorów Górnika w turnieju na Słowacji

Juniorzy Górnika (rocznik 87) uczestniczyli w międzynarodowym turnieju w Trnawie (Słowacja). Od lat cieszy się on wielką popularnością, a uczestniczą w nim znane drużyny. Osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Zabrzanie występowali w grupie A zajmując w niej pierwsze miejsce. W pierwszym meczu zremisowali z reprezentacją Bratysławy 1:1 (bramkę zdobył Dawid Kireger), potem pokonali Lokomotiva Trnawa 2:0 (Patryk Flieger, Bartosz Maciejewski) i zremisowali z FSC Opava 0:0. W półfinale Górnik zmierzył się z drugą drużyną grupy B Spartakiem Trnawa. W regulaminowym czasie było 0:0, a w rzutach karnych wygrał Górnik 3:1.

W finale po bardzo zaciętym meczu Górnik przegrał z czeską drużyną FC Slowaczko (Morawy) 0:1. Zabrzanie ostatecznie zajęli drugie miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dawida Kregiera. Sporo pochwał zebrał także bramkarz Seweryn Kiełpin.

– Niedawno rozpoczęliśmy przygotowania do występów w Śląskiej Lidze Juniorów. Turniej w Trnawie był dla nas pierwszym sprawdzianem. Rywale byli bardzo mocni, zatem drugie miejsce jest dla nas dobrym osiągnięciem. Cieszy mnie to, że nie ustępowaliśmy rywalom zarówno pod względem kondycyjnym, jak i fizycznym. W finale zabrakło nam trochę szczęścia. Chciałbym też zwrócić uwagę na to, że w naszym zespole występowali chłopcy z roczników 87, 88, 89 – powiedział trener Becher.

Drużyna juniorów Górnika występowała w składzie: Seweryn Kiełpin, Rafał Krzyśka – Jarosław Cyran, Łukasz Kanik, Grzegorz Jasiczek, Kamil Kregier, Sebastian Falbe, Bartłomiej Maciejewski, Patryk Flegier, Michał Laprus, Wojciech Popiel, Rafał Maszka, Michał Jarzynka, Szymon Adam, Tomasz Strzoda, Rafał Wybierek, Dawid Kregier, Dawid Stramski.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]