Koźmiński: Muszą lecieć iskry

Sobotnia ligowa porażka z Amicą Wronki oraz wtorkowa przegrana w Pucharze Polski z Legią Warszawa spowodowały, że właściciel Górnika Zabrze Marek Koźmińskim, już nie ma tak zadowolonej miny, jak na początku sezonu.
» Czy środowy trening poprzedziła burza w szatni?
- Marek Koźmiński: Straciliśmy trzy punkty i szansę zdobycia Pucharu Polski. Zawodnicy zrobili indywidualne błędy, które kosztowały zespół porażki. Pierwsze 45 minut wtorkowego spotkania rozegraliśmy jak Brazylia na wczasach, czyli bez nastawienia na twardą piłkarską walkę. I to martwi. Ale nie bijemy na alarm. Widziałem w szatni jak zawodnicy cierpią, martwią się, że im nie wyszło i dlatego bardzo spokojnie podszedłem do analizy porażek. 
» Czego zabrakło Górnikowi w tych przegranych meczach?
- Zęba. Na treningu walka idzie na całego i na meczu muszą lecieć iskry. Piłkarsko jesteśmy słabsi od Amiki czy Legii, ale tym bardziej właśnie trzeba dać z siebie wszystko. I w sobotnim meczu ligowym zawodnicy dali z siebie sto procent. Nie mam do nich pretensji o porażkę z Amiką. Ale wrotkową pierwszą połowę przespali. Zagraliśmy dobrze trzydzieści minut drugiej połowy, ale to był za mało na Legię> A gdybyśmy po stracie bramki dołożyli do pieca i ostro wzięli się roboty, wynik mógł być inny.

» W drugiej połowie przeciwko Legii Górnik zagrał w ustaniu 3-5-2. Czy mając Szulika, Bukalskiego, Niżnika nie lepiej grać cały czas tym systemem, niż w schemacie 4-4-2 jednego z nich trzymać na ławce?
- Taka zmiana, chociaż jest rozważana, łamałaby wiele dotychczasowych ustaleń. W Górnik mamy w tej chwili 18 piłkarzy pretendujących do wyjściowej jedenastki. Nie potrzebujemy tak daleko idących zmian. Wystarczy, że napastnicy wreszcie strzelą bramkę, że drużyna wygra mecz i znowu będziemy zadowoleni.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]