Forum
 

Białkowski w Premiership

Bartosz Białkowski (fot. drożdżal)Bramkarz Górnika Zabrze Bartosz Białkowski będzie w najbliższym sezonie kolejnym Polakiem w angielskiej ekstraklasie. 18-latek już dziś wyleci na Wyspy, by podpisać kontrakt z beniaminkiem Wigan Athletic. - To prawda, mam propozycję z Premiership - przyznał wczoraj.
Bramkarza chciał także francuskie Metz. Jednak tam nie miałby szans na grę. W Anglii Białkowski będzie rywalizował o miano pierwszego bramkarza z trzema doświadczonymi golkiperami. Najmłodszy z nich, Michael Pollitt, ma 33 lata. Oprócz niego w kadrze Wigan są 37-letni Gary Walsh (kiedyś bramkarz Manchesteru Utd), a także Australijczyk John Filan (35 lat).
Białkowski nie ustępuje im warunkami fizycznymi. Polak ma 194 centymetry wzrostu i waży 90 kilogramów. Anglicy będą musieli zapłacić jedynie ekwiwalent za wyszkolenie Białkowskiego.
W Zabrzu bramkarz zarabiał tylko 2 tysiące złotych. Spędził w tym klubie 1,5 roku. Właśnie niskie zarobki były głównym powodem jego odejścia z Górnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online