Forum
 

Zapomnieć o Hernanim?

Hernani - Michał Karwan... Jeszcze kilka tygodni temu był to duet środkowych obrońców Górnika Zabrze. Wczoraj ponownie znaleźli się obok siebie. Gdzie? W jedenastce kolejki "Sportu". Obaj piłkarze bez problemu odnaleźli się w nowych klubach (Hernani w Koronie, Karwan w Cracovii). Co więcej, w pierwszej serii spotkań zagrali przeciwko sobie i byli najlepszymi zawodnikami swoich drużyn. - Nie jestem zaskoczony. To piłkarze przygotowani do gry pod każdym względem. Wchodzą do zespołu na swoją pozycję i grają - uważa Marek Wleciałowski, który sam grał przez lata w obronie, a ostatnio szkolił obu piłkarzy.
Ich odejście miało być trudne dla Wleciałowskiego do zastąpienia. Tymczasem w Bełchatowie Górnik nie stracił bramki, a cały blok defensywny dostał najwyższe oceny, ze szczególnym naciskiem na... środek tej formacji. Paweł Wojciechowski grał krótko, jednak zastępujący go Paweł Król bardzo dobrze wprowadził się do drużyny. - Nie przegrał żadnego pojedynku główkowego. Może nawet dobrze, że tak nagle wszedł na boisko. Nie miał czasu rozmyślać jak to będzie, co w przypadku tak młodych graczy jest często sporym problemem - dodaje Wleciałowski. Obok wspomnianej dwójki cały mecz rozegrał Artur Prokop, bardzo pewny punkt drużyny - uważa trener Górnika, tonując jednak opinie, jakoby znalazł już godnych następców Herananiego i Karwana. - Powoli... Za nami tylko jeden mecz, który - bądźmy szczerzy - mógł się skończyć każdym wynikiem. Prawdziwym sprawdzianem będzie nasza sobotnia konfrontacja z Groclinem. To dziś jedna z najsolidniejszych i najlepszych drużyn w Polsce. Od środkowych obrońców będzie zależało bardzo wiele, ale podstawa to ograniczenie ich poczynań na bokach boiska. Tam najczęściej zaczyna się całe "zło" - kończy trener Górnika. Wiosną Górnik stracił gola w meczu z Groclinem w doliczonym czasie gry.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online