Sikora zdąży?

Piłkarze Wisły Płock nie mają wątpliwości. – Przed nami mecz, który trzeba wygrać – mówią zgodnie. – W Krakowie nie graliśmy źle, ale nie zdołaliśmy utrzymać prowadzenia, którym cieszyliśmy się do przerwy – dodaje Dariusz Gęsior. – Teraz jeśli uda nam się strzelić pierwszego gola, nie możemy sobie pozwolić na chwilkę dekoncentracji pod własną bramką. Mamy okazje, by dogonić w tabeli Górnika Zabrze i musimy to wykorzystać. Chcąc uniknąć kłopotów, trzeba u siebie wygrywać. Jak dotąd nie straciliśmy bramki na własnym boisku i wierzę, że jesteśmy w stanie utrzymać tę passę. 
Górnik Zabrze z czterech ostatnich spotkaniach – licząc Puchar Polski – przegrał trzy. – Jak nie przywieziemy punktów z Płocka to będzie smród – mówił po meczu z Legią Marcin Szulik. – Puchar to już przeszłość, a jaka z niego lekcja? Szczególnie w pierwszej połowie pokazaliśmy ja grać nie możemy. Podstawowe zmartwienie Waldemar Fornalik przed jutrzejszym spotkaniem to... podbicie stopy Adriana Sikory. Napastnicy nieskutecznie, zresztą włącznie z Sikorą. Jednak to na byłego gracza Podbeskidzie najbardziej liczą trenerzy i kibice drużyny z Roosevelta. – Adrian miał grać w wyjściowej jedenastce z Piotrkiem Gierczakiem już przeciwko Legii. W dniu meczu okazało się, że ma problemy ze zdrowiem. Makriew z Amicą wypadł poprawnie. Chłopak ma 19 lat, później zaczął przygotowania i nie potrafi się odbudować w trzy dni. Do soboty jest jeszcze trochę czasu – twierdzi Fornalik.

- Myślałem, że przełamię się w meczu z Legią. Nie było szans. Odwiedziliśmy klinikę w Piekarach i, co najważniejsze, okazało się, że nie ma złamania i pęknięcia. Mam dwa dni odpocząć i obserwować co się dzieje. Poczekamy do końca i po cichu wierzę, że w Płocku jednak będę mógł grać – uważa Adrian Sikora. W każdym razie na podstawie dotychczasowych spotkań zestawienie linii ataku może być dla Fornalika największym problemem.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online