Zakaz transferów - oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Górnika Zabrze

W związku z ostatnimi decyzjami Polskiego Związku Piłki Nożnej, w sprawie nałożenia na SSA Górnik Zabrze dziesięciomiesięcznego zakazu dokonywania transferów Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" pragnie wyrazić swoją opinię na w/w działania centrali piłkarskiej.
Jako kibice Górnika Zabrze jesteśmy zbulwersowani i zaskoczeni informacją o zakazie transferów dla SSA Górnik Zabrze. 
Klub w ciężkiej sytuacji finansowej i organizacyjnej w jakiej się obecnie znajduje, stara się wszystkimi możliwymi środkami regulować wszystkie zaległości wobec byłych pracowników jak również innych wierzycieli. Tym bardziej zaskakuje nas decyzja PZPN, iż zarząd Górnika przedstawił związkowi plan spłaty zadłużenia wobec piłkarzy, którym był winny zaległe pobory. PZPN swoimi ostatnimi decyzjami w sprawie nałożenia zakazów transferów, karami w postaci punktów ujemnych, a także nie przyznaniu licencji klubom ligowym z województwa Śląskiego przyczynia się do upadku śląskiej piłki nożnej!!! Śląsk niegdyś potentat polskiego futbolu, przeżywa obecnie wielki kryzys, jest najsłabszym i najbiedniejszym regionem w kraju.
Trudna sytuacja w jakiej znalazły się kluby z tego regiony sprawiła, iż z licznej grupy ligowców na szczeblu centralnym pozostało tylko kilka drużyn, dla których podstawowym zadaniem jest utrzymanie się w tych rozgrywkach. Piłkarska centrala swoimi działaniami robi wszystko by przyczynić się do zepchnięcia na margines sportowej mapy drużyn z tego regionu.
Ujemne punkty dla Ruchu Chorzów oraz Piasta Gliwice, nie przyznanie drugoligowej licencji GKS Katowice, co wiąże się ze startem w rozgrywkach czwartej ligi, a także zakazy transferów dla Ruchu i Górnika, wszystko to powoduje i może stać się przysłowiowymi gwoździami do trumny dla śląskiej piłki nożnej.
Mamy nadzieję, iż zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej, w swoich działaniach nie będzie kierował się sympatiami i uprzedzeniami, do klubów ligowych, a skupi się na reformie własnej struktury.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]