Fikcja leśnych dziadków

Prezes Górnika Zabrze, Zbigniew Koźmiński, dziewięciomiesięczny zakaz transferów nałożony na swój klub przyjął ze śmiechem przeplatanym wybuchami złości.
- To jest kompromitacja Wydziału, który już dawno powinien przestać istnieć, bo szkodzi polskiej piłce. Powiedziałem im w oczy, co o nich myślę: że po prostu chcieli się wykazać, a wyszło jak zwykle u nich, czyli bez sensu. Najpierw mnie zapytali, czy planuję jeszcze jakieś transfery, to im powiedziałem, że nie, wtedy wlepili nam karę. Jakbym powiedział, że tak, to by kary nie było, bo wiedzą, że coś w tym PZPN znaczę i pewnie by się wystraszyli. A ta kara to bzdura. Bo najpierw, jak nam się będzie chciało, to się odwołamy i zanim procedura się wyczerpie, to przeprowadzimy sto transferów, a potem już zacznie funkcjonować Spółka Ekstraklasa. Tam będzie czterech prawników, którym będziemy płacić, a oni będą mieli przepisy w małym palcu i nie będą się wygłupiać tak jak te leśne dziadki tworzące towarzystwo wzajemnej adoracji w obecnym Wydziale – oświadczył prezes Koźmiński.
Już spokojniej prezes Górnika wyjaśnił jak w rzeczywistości wygląda sprawa nierealizowania zobowiązań finansowych wobec byłych piłkarzy tego klubu Mario Andracica i Rafała Niżnika, co było przyczyną nałożenia kary.
– Wobec Niżnika zalegamy na 9.000, a wobec Andracicia na 15.000 złotych. Spłacamy wszystko w ratach, bo nie stać nas na jednorazowe wypłaty. Po pierwsze jednak, zaległości nadrabiamy, z dziesiątkami osób wszystko uregulowaliśmy, a po drugie, ci zawodnicy wciąż grają w piłkę i nie zachodzi obawa, że nie mają za co żyć, więc system ratalny też im odpowiada – stwierdził Koźmiński.
Może więc sankcje wobec śląskich klubów są zemstą PZPN za „nieupilnowanie” przez tutejsze środowisko Piotra Dziurowicza?
– Nie posądzałbym członków Wydziału o taką grę. Po prostu wymyślenie takiej intrygi byłoby dla nich za trudne – kończy prezes Górnika.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]