Koźmiński: Winni zawodnicy

Porażka z Wisłą Płock sprawiła, że bilans Górnika w ostatnich grach jest fatalny. - Przegraliśmy mecz, którego nie powinniśmy zakończyć porażką. Nie uważam, że byliśmy dziś dużo gorszą drużyną niż gospodarze. Jednak w futbolu wygrywa ten, kto zdobywa więcej goli. Stracona bramka sprawiła, iż musieliśmy się odsłonić i zaatakować. Najbardziej boli to, że kiedy udało się nam wyrównać i spokojnie czekaliśmy na koniec meczu Wisła zdołała zdobyć zwycięskiego gola - powiedział podłamany Waldemar Fornalik. Na pytanie czy rozmawiał już po końcowym gwizdku z Markiem Koźmińskim, wyraźnie speszony trener zabrzan odburknął pod nosem ledwo słyszalne - nie. Tymczasem właściciel większościowego pakietu akcji Górnika po spotkaniu był nieźle wkurzony.

- Płock nie postawił dziś poprzeczki tak wysoko, żebyśmy nie mogli jej przeskoczyć. Sami sobie jesteśmy winni - oznajmił Koźmiński. Czy zatem złość jednej z najważniejszych osób w klubie może przelać się na odpowiedzialnego w końcu za wyniki drużyny trenera? - Szkoleniowiec nie występuje przecież na boisku. W konfrontacji z Wisłą wystąpiło 14 zawodników. Z pięciu miało okazję do zdobycia gola, kolejnych pięciu zawiniło przy straconych bramkach. I to graczy, a nie trenera można winić za tą porażkę - syknął były reprezentant Polski.

Rzeczywiście, zawodnicy z Zabrza mieli w tym spotkaniu kilka dogodnych sytuacji, aby zaskoczyć Jakuba Wierzchowskiego. W ich marnowaniu prym wiedli szczególnie Adrian Sikora, oraz Piotr Gierczak. W Górniku zdecydowanie poniżej oczekiwań zagrała też linia pomocy. Od tak doświadczonych ligowców jak Krzysztof Bukalski, Rafał Niżnik, czy Marcin Szulik można i trzeba wymagać zdecydowanie czegoś więcej niż serii niecelnych podań. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że więcej korzystniejszych pozycji bramkowych wypracowali sobie gospodarze. Ich gra, w zgodnej opinii obserwatorów, była bardziej poukładana, aniżeli futbol prezentowany przez przyjezdnych. W Wiśle - tradycyjnie już - świetnie spisał się Ireneusz Jeleń, wyrastający na rewelację ligi. Zwycięstwo płocczan nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie dobrze wspomagający go koledzy z drużyny. Na szczególne słowa pochwały zasłużył Wahan Geworgian, po którego indywidualnej akcji gospodarze objęli prowadzenie. Warto także wspomnieć o bardzo przemyślanej, rozsądnej grze środkowych pomocników z Płocka.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online