Forum
 

Pożegnanie z psychologiem

Arkadiusz Aleksander, napastnik Górnika Zabrze, przestał być uosobieniem strzeleckiej niemocy. W sobotę wreszcie strzelił gola Pogoni Szczecin. Problem w tym, że w tym roku Aleksander trafia do siatki tylko w meczach z Pogonią.
» A następny mecz z Pogonią dopiero za rok...
Arkadiusz Aleksander: - Mam nadzieję, że przełamałem się już na dobre, że nie będę musiał czekać na kolejny mecz z Pogonią. Przed wyjazdem do Szczecina dużo rozmyślałem, bo ostatnio do siatki nie trafiałem, a ta niemoc coraz bardziej mi ciążyła. Koledzy powiedzieli, że jak nie strzelę z Pogonią, to już chyba w tym roku nie trafię do siatki. Uciekłem do wizerunku snajpera dobrego na słaby Puchar Polski. W poprzedniej edycji strzeliłem łączenie dziewięć bramek i myślę, że to był nie lada wyczyn. Zdecydowanie bardziej wolę jednak strzelać gole w lidze, te bramki mają największą wartość.

» A pańska wartość ostatnio spadła, bo nie było bramek w lidze.
- Ale nic nie mogłem na to poradzić. Musiałem się pogodzić z tym, że idzie mi coraz gorzej a także z tym, że moja piłkarska wartość spada. W końcu, w meczu derbowym z Odrą Wodzisław osiągnąłem niemalże dno. No, ale teraz zacząłem się od tego dna odbijać.

» Korzystał pan z rad psychologa.
- Jeszcze w Śląsku Wrocław byłem na kilku seansach zorganizowanych przez klub i to mi pomogło. Myślałem, by do tego wrócić, ale teraz już mi psychologa nie potrzeba.

» Jak to się dzieje, że drużyna z łapanki jest na piątym miejscu w ekstraklasie?
- W naszym przypadku ważny jest system, sposób gry, a także chęci poszczególnych zawodników. Każdy z nas ma niepowtarzalną szansę zaistnienia w lidze. Czujemy to i na razie wykorzystujemy swoją szansę.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online