Lekki w Wacker Burghausen?

Grzegorz Lekki w minionym tygodniu spędził kilka dni w Niemczech. Kapitan zabrzańskiego Górnika zdążył odwiedzić rodzinę, która niemal w komplecie mieszka za naszą zachodnią granicą, jednak przede wszystkim uczestniczył w kilku treningach drugoligowej drużyny niemieckiej z Burghausen. Tej samej, w której gra obecnie Zbigniew Grzybowski, były piłkarz Zagłębia Lubin. Jesienią w tym samym klubie przebywali między innymi Jacek Wiśniewski i Piotr Gierczak, jednak Niemcy nie zdecydowali się na transfery piłkarzy Górnika. Lekkiemu - podobnie jak zdecydowanej większości piłkarzy z Zabrza - kończy się jednak latem kontrakt z klubem i mógłby odejść na zasadzie "wolnego" transferu. W tej grupie są między innymi Adam Kompała, Michał Probierz, Jacek Wiśniewski, Tomasz Prasnal i Rafał Kaczmarczyk.

- Na dziś jestem zdecydowany zmienić klub. W Zabrzu jestem już bardzo długo. W sumie kilkanaście lat. Kończy się kontrakt i jeżeli będzie taka możliwość to zdecyduję się na zmianę. Burghausen? To druga liga niemiecka. Mam jednak 29 lat, a dziś jest to klub na pewno stabilniejszy od Górnika. W Niemczech mieszka moja rodzina i od dłuższego czasu nie ukrywałem, że chciałbym kiedyś trafić do tamtejszej ligi - twierdzi Grzegorz Lekki, który swego czasu już kilka razy przebywał na testach w niemieckich klubach. Jaka jest szansa, by latem tego roku w końcu trafił do 2. Bundesligi?

- Trudne pytanie. Dwa dni trenowałem, na miejscu jest menedżer, który zajmuje się moimi sprawami. Doskonale wiem jak ważne w takich wypadkach są układy i znajomości i zdaję sobie sprawę, jak trudno dziś znaleźć piłkarzowi z Polski klub za granicą. Między innymi dlatego wykorzystałem przerwę na grę reprezentacji i za zgodą Górnika pojechałem na kilka dni do Burghausen, gdzie oczywiście spotkałem Zbyszka Grzybowskiego.

Lekki trafił do Zabrza jeszcze jako junior. Kilka lat spędził w Radzionkowie i pół roku w krakowskiej Wiśle. W lidze - w barwach Górnika - debiutował w 1996 roku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]