Kto przejmie Górnika?

Władze Zabrza zbierają informacje dotyczące Górnika, by wysłać odpowiedź na list angielskiego menedżera George’a Lawrence’a, który reprezentuje interesy potencjalnego inwestora zabrzańskiego klubu, firmy Stewart International Marketing. Przypomnijmy, że Anglików chce ściągnąć do Zabrza były piłkarz Górnika, mieszkający obecnie w Szwajcarii, Ryszard Komornicki. - List składa się z czterech pytań dotyczących m.in. sytuacji finansowej klubu, jego akcji, stadionu, sponsorów, widzów na meczach, a także terenów inwestycyjnych wokół niego. Większość z nich nie dotyczy bezpośrednio miasta, ale postanowiliśmy zebrać te informacje u źródeł. Jak je otrzymamy, przede wszystkim z samego Górnika, to wyślemy odpowiedź panu Lawrence’owi — zapowiada rzecznik UM w Zabrzu Katarzyna Kuczyńska.
Tymczasem prezes Górnika Zbigniew Koźmiński denerwuje się, że miasto rozmawia z inwestorami poza jego plecami. — Przecież gmina nie ma prawa udzielać informacji o prywatnej spółce. Niech skieruje pana Komornickiego i jego ludzi do nas. Udzielę im wszelkich informacji bezpośrednio, czekamy z utęsknieniem na inwestorów — mówi Koźmiński. Właśnie dobiegło końca bilansowanie majątku klubu, które sporządzały dwie niezależne firmy. Na tej podstawie firma audytorska dokona wyceny akcji Górnika. Przetarg na nie zostanie ogłoszony jednak nie wcześniej niż za dwa tygodnie, tym bardziej, że na razie za granicą przebywa syndyk firmy Polind, i de facto właściciel Górnika Marek Płachetko (posiada prawie 87 procent akcji w SSA).
Poza Brytyjczykami, oficjalnie nikt inny na razie nie ujawnił chęci kupna akcji klubu. Na „giełdzie” wciąż pojawiają się jednak fundacja Sukurs związana z firmą AWK (branża automatyki, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa) oraz bogate Przedsiębiorstwo Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem. Ostatnio zaś zainteresowanie Górnikiem zadeklarował Grzegorz Stęszewski, szef innej zabrzańskiej firmy, Legro (dystrybutor importowanych alkoholi).

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]