Gdyby mogli...

Piłkarze Górnika, którzy jutro zagrają na boisku rywala sparing z Odrą Wodzisław, odbyli wczoraj dwa treningi zakończone „wewnętrzną” gierką. Trener Marek Wleciałowski miał do dyspozycji wszystkich zawodników z wyjątkiem młodzieżowców, którzy przebywają na zgrupowaniu kadry (K. i P. Królowie oraz Marcin Siedlarz), a takaże kontuzjowanego od kilku dni Artura Prokopa. W wypadku tego ostatniego pojawia się nadzieja, że przerwa w grze może potrwać nieco krócej, niż przewidywane trzy tygodnie.
Trener Górnika sprawdził aż pięciu piłkarzy z drużyny młodzieżowej, występujących na co dzień w lidze międzywojewódzkiej. Byli to Grzegorz Jasiczek, Łukasz Kanik, Dawiad Krieger, Marcin Maszka i Bartłomiej Maciejewski. Porblem w tym, że nawet gdyby trener Górnika chciał, nie może zatwierdzić ich w najbliższych dniach do pierwszej drużyny. Powód? Od dwóch lat szkółka młodzieżowa Górnika jest autonomiczną sekcją, a więc niezależbym od Spółki Górnik SSA podmiotem prawnym. Temat jest nieco bardziej skomplikowany i wrócimy do niego w najbliższym czasie, w każdym razie na dziś żaden z tych graczy w lidze raczej nie zadebiutuje. – Nie chcę podawać nazwisk, ale jest w tej piątce kilku, którzy na pewno mieliby ogromną szansę debiutu w lidze jeszcze tej jesieni. Przecież kilku z nich to piłkarze starsi od tych, którzy grają u nas regularnie – stwierdził Wleciałowski, dodając: - Gdyby mógł grać Senegalczyk Gueye, to pewnie też byłby bardzo blisko wyjściowej jedenastki. Prezentuje się naprawdę bardzo korzystnie. Gdyby... Rzecz w tym, że nadal nie mamy ich certyfikatów.
W tej sytuacji całą grupę będzie można zobaczyć póki co jedynie w grze kontrolnej. Ligowy mecz z Koroną Kielce zawodnicy ci zobaczą najwyżej z wysokości trybun.

źródło: Sport/PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]