Na Górnika warto iść!

Wykorzystując czas na przerwę dla reprezentacji, postanowiliśmy ocenić co już można zapisać jesienią na plus zabrzańskiej drużynie, a co - niestety - jeszcze na minus.
› Na plus: Puchary w zasięgu ręki
Rywale mówią o młodym zespole Górnika, że to najsłabsza drużyna z jaką grali w lidze, ale tabela nie potwierdza tych słów. Po dziewięciu kolejkach zabrzanie mają tylko jeden punkt straty do miejsca dającego prawo gry w europejskich pucharach. 
› Twierdza na Roosevelta:
W pięciu meczach na własnym stadionie Górnik nie doznał porażki (3 wygrane, 2 remisy, bramki 10-2). Tak trzymać!
› Arkadiusz Aleksander:
Ma 25 lat, jesienią w lidze zdobył już pięć goli, w tym trzy w meczu z Wisła Płock.
› Trener z pomysłami:
Marek Wleciałowski to trener młodego pokolenia (35 lat), ale radzi sobie w ekstraklasie jak wyga. Ustawienie drużyny systemem 4-4-3 okazało się strzałem w dziesiątkę. Podobnie jak odważne wprowadzenie do zespołu młodzieży (Grzegorz Goncerz - 17 lat, Marcin Siedlarz- 17 lat, Kamil Król- 18 lat).

› Na minus: Tylko nie wyjazdy
Wygrywania poza własnym stadionem Górnik musi się jeszcze uczyć (bilans po czterech meczach - dwa remisy i dwie porażki).
› Gdzie Ci kibice?
Na mecze Górnika przychodzi średnio 3.360 widzów, pojemność stadionu na Roosevelta to 17.772 miejsca, liczba mieszkańców Zabrza wynosi ok. 200.000.
› Kup Pan akcje:
Wciąż nie wiadomo kto kupi akcje Górnika, których większościowy pakiet ma znajdująca się w upadłości firma Polind.
› Pucharowa wpadka:
Liga to nie wszystko. Górnik zapomniał o tym w meczu Pucharu Polski z Radomiakiem Radom i przegrał 0:1. Na szczęście 26 października jest rewanż...

źródło: Echo miasta
nadesłała: WyznawczyniKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]