W Regionalnej Lidze Juniorów

Młodzieżowe drużyny Gwarka i Górnika Zabrze rywalizują w kilka grupach i jeżeli dochodzi do bezpośrednich spotkań między nimi, są one zawsze bardzo emocjonujące. Zawodnicy walczą nie tylko o jak najlepszy wynik, ale także o prestiż w mieście. Tak było podczas ostatniego spotkania w grupie V Okręgowej Ligi Juniorów. Grają w nich zespoły złożone z roczników 1989/1990. Na stadionie w Biskupicach Gwarek będąc gospodarzem zremisował z Górnikiem 1:1 (0:0).

W pierwszej połowie mimo wielu okazji żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Walka nabrała rumieńców po przerwie. Prowadzenie dla Górnika w 66. minucie uzyskał Rafał Metelski. Gospodarze jednak się nie załamali i zdołali na pięć minut przed końcem wyrównać po strzale Radosława Kruka. W tej kategorii wiekowej gra się 80. minut.

W drużynie Górnika wystąpiło dwóch chłopców Robert Trznadel i Dawid Kregier, którzy znajdują się w kręgu zainteresowań trenera pierwszoligowej tego klubu Marka Wleciałowskiego. W ośmiu dotychczas rozegranych meczach wspomniany zespół Górnika odniósł 7 zwycięstw i zanotował jeden remis. Podopieczni trenera Kapcińskiego zdobyli do tej pory 52 bramki, a stracili tylko 2. Zajmują oni pierwsze miejsce w tabeli.

Zbigniew Mazurkiewicz trener Gwarka:
Zawodnicy obu drużyn grali szybko, stwarzali mnóstwo sytuacji. Dla nas ten remis jest cennym wynikiem. Nasz zespół był oparty głównie na chłopcach z rocznika 90. W Górniku grali piłkarze z rocznika 89 i tylko kilku było z 90.

Sławomir Kapciński trener Górnika:
Liczyłem na zwycięstwo naszych chłopaków, ale zespół Gwarka zagrał bardzo ambitnie, podjął z nami walkę zdołał urwać nam dwa punkty. Mecz był bardzo zacięty. Ważne jest to że nadal jesteśmy niepokonaną drużyną.

źródło: Dziennik Zachodni