Bez Radlera we Wronkach

Przykrą tradycją już stało się, że przed każdym ligowym meczem trener Marek Wleciałowski ustalanie składu właściwie musi zaczynać od liczenia kadrowych strat. Do Wronek, oprócz od dawna kontuzjowanych Diego Rambo i Rafała Andraszaka, z tego samego powodu nie pojechało czterech innych piłkarzy. Marcin Dudziński na treningu skręcił kostkę, a Paweł Król wciąż liże rany po meczach w reprezentacji juniorów do lat 19. Większą stratą będzie jednak brak dwóch innych obrońców: Łukasza Juszkiewicza i Błażeja Radlera. 
- Zapytałem ich przed wyjazdem, czy są gotowi do gry w stu procentach. Odpowiedź była negatywna — relacjonuje trener Marek Wleciałowski.
W związku z tym do wyjściowego składu wskoczy prawdopodobnie Jacek Wiśniewski, który po kontuzji zagrał 45 minut w meczu z Koroną. Wraca też zdrowy już lider tylnej formacji, Artur Prokop. Ostatnie dwie porażki w rozmiarach 0:3, problemy kadrowe, pusta klubowa kasa oraz związana z tym napięta atmosfera w szatni powodują, że z Amiką Górnik nie będzie faworytem, tym bardziej, że we Wronkach jeszcze nie wygrał. Na pociechę, rywal też nie prezentuje już klasy z poprzednich sezonów.
- Kluczem do sukcesu będzie postawa całej drużyny w obronie. Czeka nas trudny mecz, ale są przesłanki, by myśleć o zdobyczy punktowej — szkoleniowiec zabrzan nie traci wiary.

Przypuszczalny skład: Lech — Filipe, Prokop, Wiśniewski, Magiera — Stoimenow, Bukalski, Siedlarz — Liczka, Aleksander, K. Król.
Nieobecni: Andraszak, Dudziński, Juszkiewicz, P. Król, Radler, Rambo (kontuzje).
W poprzednim sezonie: obydwa mecze kończyły się remisem 1:1. Jesienią we Wronkach prowadzenie dla Amiki w 9 min zdobył Kryszałowicz, ale zaraz po przerwie z rzutu karnego wyrównał Popiela (faul Mielcarza na Aleksandrze). W Zabrzu Górnik prowadził po strzale Piotra Brożka w 50 min, a 4 min przed końcem meczu punkt dla Amiki uratował Dembiński.
Nasz "DZ": X. Obu drużynom daleko do wielkiej formy, więc remis zadowoli wszystkich.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]