Sopocka firma upomina się o Górnika

Do końca tygodnia ma być znana cena akcji Sportowej Spółki Akcyjnej Górnik Zabrze – tak twierdzi syndyk firmy Polind Marek Płachetko, który jest w posiadaniu prawie 87 procent udziałów. Według wstępnych szacunków za I-ligowy klub nowy właściciel będzie musiał zapłacić od 2 do 4 milionów złotych oraz wziąć na swoje barki dług sięgający blisko 3 milionów.
Poza brytyjskim konsorcjum Stewart International Marketing wciąż nikt inny nie zadeklarował chęci kupienia Górnika. Syndyk uspokaja: – Dopóki nieznana jest cena akcji nie za bardzo jest o czym rozmawiać. Poza tym możliwe, że na razie potencjalni inwestorzy nie chcą odkrywać kart – twierdzi Płachetko.

Tymczasem na ręce prezydenta Zabrza Jerzego Gołubowicza dotarło pismo sopockiej firmy Corporate And Law Ltd, adresowane do syndyka. Przypomnijmy, że trzy lata temu firma z Pomorza pośredniczyła w sprzedaży akcji Górnika pomiędzy Stanisławem Płoskoniem a Polindem.

– Jest to wniosek do syndyka o wyłączenie akcji klubu z masy upadłościowej Polindu. Firma z Sopotu uważa, że ma prawo do tych akcji. Nasi prawnicy badają te dokumenty – informuje Borys Budka z Urzędu Miasta w Zabrzu.

W związku z tym kto wie, czy nie przedłuży się proces przejęcia Górnika przez nowego właściciela.
– To wszystko trwa za długo. Dopinguję syndyka jak mogę, by jak najszybciej znalazł nowego właściciela. Temu klubowi potrzebne są pieniądze – apeluje tymczasem prezes Górnika Zbigniew Koźmiński.

Apel nie dziwi, bo po świetnym początku sezonu drużyna przegrała już trzeci mecz z rzędu. W szatni zaś piłkarze coraz głośniej narzekają na opóźnienia w wypłatach i brak premii za zdobyte punkty. Nie wytrzymał też trener Marek Wleciałowski, któremu kłopoty organizacyjne przeszkadzają w pracy. Dwóch zawodników, Łukasz Juszkiewicz i Błażej Radler, nie pojechało na mecz do Wronek.

– Wcześniej narzekali na kontuzje i przyznali, że nie są gotowi do walki w stu procentach. Moja wiedza na temat ich zdrowia jest niepełna. Tym bardziej, że temat opieki lekarskiej w klubie to osobna sprawa – dyplomatycznie zamyka kwestię Wleciałowski.

Koźmiński uważa jednak, że lamenty piłkarzy są przesadzone: – 80 procent zespołu jest płacona na bieżąco. Wobec czterech, czy pięciu zawodników mamy miesięczne zaległości, ale są gorsze kluby w Polsce. Nie mam wyrzutów sumienia. Klub ma chwilową dziurę w budżecie, ale trzeba grać dalej. Piłkarze to tylko część naszych zobowiązań. Jeżeli Górnik ma wiosną dostać licencję to musi płacić zobowiązania m.in. wobec Urzędu Skarbowego i ZUS-u. Robimy wszystko, żeby przekazać klub nowemu właścicielowi w jak najlepszym stanie – przekonuje Koźmiński.

Górnik wciąż czeka na pieniądze z Cracovii za transfer Pawła Wojciechowskiego, Wojciecha Okińczyca i Brazylijczyka Joao Paolo. Być może wtedy piłkarze dostaną zaległe pensje.

Po okresie napięcia wydaje się, że i w Marka Wleciałowskiego wstąpiła nowa nadzieja: – Te wszystkie kłopoty jeszcze bardziej mnie mobilizują, by udowodnić, że chcieć to móc. Zamierzam skupić się tylko na tym, co na boisku – zapewnia szkoleniowiec.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]