Wypowiedzi piłkarzy po meczu Radomiak - Górnik

Marcin Siedlarz (pomocnik Górnika): - Przed meczem naszym założeniem było nie stracić bramki. Nie chcieliśmy za wszelką cenę tutaj wygrać. Po prostu realizowaliśmy założenia trenera, które wyznaczył nam w szatni, aby najpierw skupić się na grze z tyłu, a potem próbować coś ustrzelić. Niestety żadne z nich nam nie wyszło.
Zbigniew Wachowicz (obrońca Radomiaka): - Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam wyeliminować Górnika Zabrze i awansować do następnej rundy. W pierwszej połowie to my dyktowaliśmy warunki gry. Przecież trzy bramki nie wzięły się z niczego, były one owocem naszej niezłej gry. Ale pragnę zauważyć, że o wiele lepiej gra się z zespołem, który preferuje ofensywną piłkę, a nie tylko „muruje” bramkę i wybija wszystko do przodu. A tak już bywało i przypominam, że mieliśmy ciężką przeprawę. W drugiej połowie skupiliśmy się już na utrzymaniu korzystnego rezultatu i próbować z rzadka kontratakować. Również Górnik miał kilka dobrych sytuacji, ale to my byliśmy w tym meczu lepsi i dlatego to my cieszymy się z awansu.
Abel Salami (napastnik Radomiaka): - To był udany mecz, graliśmy bardzo dobrze. I co najważniejsze osiągnęliśmy zadowalający nas rezultat. Uważam, że byliśmy lepsi tego dnia, dobrze graliśmy piłką, dochodziliśmy do pozycji strzeleckich i przede wszystkim udało się nam je wykończyć. Mamy to, na co zasłużyliśmy, czyli wygraną. Dodam, że jest to miłe uczucie słyszeć, kiedy cały stadion skanduje moje nazwisko. Zadowoliłem dziś publiczność trzema bramkami i podziękowali mi w taki sposób. W następnym meczu z Piastem Gliwice postaramy się również o zwycięstwo. Uważam, że stać nas na to.
Rafał Szwed (obrońca Radomiaka): - Zawsze w konfrontacjach między drugoligowcem, a drużynami z ekstraklasy, faworytem jest pierwszoligowiec. Na pewno dwukrotnie pokonując Górnika zaskoczyliśmy wiele osób, ale porównując już składy obydwu drużyn uważam, że nie powinno stanowić to już takiego zaskoczenia. Bodajże trener Żurek, komentując nasz mecz w Zabrzu, zauważył, że mamy bardzo doświadczony zespół i pochlebnie wyrażał się o naszej drużynie.

źródło: sportowefakty.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]