Przed meczem z Arką

Czy po czterech kolejnych porażkach (w tym trzech w lidze), w których Górnik za każdym razem tracił trzy gole, zabrzan stać na wyrwanie się z tego koszmaru? Jest kilka przesłanek ku temu, by być optymistą, ale też parę argumentów przemawiających za kontynuacją czarnej serii. Zacznijmy od nich:
- Pucharowy mecz w Radomiu przegrany z II-ligowcem 0:3 mógł jeszcze bardziej osłabić i tak już mocno nadwerężone morale młodej drużyny. Nie widać żadnej poprawy w grze obronnej, zespół wciąż nękają kontuzje, na dodatek Górnik nie potrafi grać na wyjazdach – jest jedynym zespołem, który tej jesieni nie wygrał jeszcze na obcym boisku. Sporym osłabieniem w środkowej linii będzie też brak pauzującego za kartki Bułgara Iwajło Stoimenowa, który dotąd był niezastąpiony we wszystkich meczach. I ostatni, ważny argument – tydzień temu w Wodzisławiu Arka wygrała wreszcie pierwszy mecz w ekstraklasie, co na pewno podbuduje jedenastkę z Pomorza.

Ale zabrzanie nie stoją na straconej pozycji, bo:

- Przede wszystkim każda passa, nawet ta najgorsza, musi się kiedyś skończyć. A najlepszą ku temu okazją jest właśnie spotkanie z rywalem, który nie wygrał jeszcze na własnym stadionie, a w pięciu meczach u siebie strzelił zaledwie dwa gole (w sumie ma ich na koncie tylko 8). Zresztą wygrana z Odrą była szczęśliwa po golu w ostatniej minucie. W związku z tym zabrzańska obrona powinna uporać się z ofensywą gospodarzy, tym bardziej, że wrócą do niej prawdopodobnie Artur Prokop, Błażej Radler i Łukasz Juszkiewicz. I choć w Radomiu podopieczni Marka Wleciałowskiego do siatki nie trafili, to pozytywnym sygnałem tej klęski było to, że stworzyli sobie kilka znakomitych okazji do strzelenia gola. Niech tylko wyregulują celowniki, a już w Gdyni będą płakać!

Przypuszczalny skład wg "DZ": Lech – Filipe, Prokop, Wiśniewski, Magiera – Juszkiewicz, Bukalski, Siedlarz – Liczka, Aleksander, Goncerz.

Nieobecni: Andraszak, Dudziński, Rambo (kontuzje), Stoimenow (kartki). Pod znakiem zapytania: Juszkiewicz, Prasnal, Prokop, Radler, Wiśniewski (urazy).

W poprzednim sezonie: Nie grali. Arka jest beniaminkiem.

Typ "DZ": X. Remis zadowoli Górnika.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]