Zabieg numer trzy

Tomasz Prasnal (fot. Dziennik Zachodni)Wielkim pechowcem zabrzańskiej drużyny jest Tomasz Prasnal. Wychowanek klubu, który wrócił na Roosevelta latem tego roku z Górnika Łęczna, prawdopodobnie w najbliższym czasie przejdzie kolejną operację. Trzecią w ciągu dwóch lat. Po raz trzeci pod nóż trafi to samo kolano! A Prasnal odchodził z Zabrza jako podstawowy gracz Górnika. 
Miał wówczas 25 lat i wydawało się, że wszystko, co najlepsze, jeszcze przed nim. To o nim swego czasu Mieczysław Broniszewski - wtedy trener Górnika - powiedział, że ma duże szanse, by stać się w krótkim czasie jednym z najlepszych defensywnych pomocników ligi. Niedługo jednak po odejści do Łęcznej, Prasnal zerwał więzadła krzyżowe. Przeszedł operację, wrócił na boisko, ale na bardzo krótko. Powód? Ponownie zerwał więzadła w tym samym kolanie. Pauzował w sumie kilkanaście miesięcy w ciągu dwóch lat spędzonych w Łęcznej. Teraz piłkarz ma uszkodzoną łąkotkę. Długo bronił się przed operacją. Jeździł na specjalnie badania i zabiegi rehabilitacyjne, trenował indywidualnie, w jednym ze spotkań wyszedł nawet na boisko. - Nie jest w pełni sprawny. Z tego, co widać, nie ma szans, by obeszło się bez zabiegu - twierdzi Marek Wleciałowski, trener zabrzańskiej drużyny, który zawodnika wystawiał najpierw na lewej obronie, a w meczu z Radomiakiem w Pucharze Polski - nawet na środku defensywy. Prasnal w połowie meczu musiał jednak opuścić boisko.

Liczba pechowca
736 - tyle minut spędził na I-ligowych boiskach Tomasz Prasnal od momentu odejścia z Górnika zabrze latem 2003 roku do chwili obecnej. W tym czasie mógł zaliczyć tych minut 5760..

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]