Nie jedzą i nie śpią

Wciąż nie wiadomo, kto ostatecznie wystartuje w przetargu na zakup 87 procent akcji Górnika Zabrze wycenionych na 4 miliony złotych. Termin składania ofert mija jutro, a poza pabianickim producentem leków, firmą Aflofarm, nikt więcej oficjalnie nie zadeklarował gotowości przejęcia utytułowanego klubu. 
Podobno wciąż trwają jednak starania, by w przetargu wzięła udział firma lub firmy związane z brytyjskim konsorcjum Stewart International Marketing, które chce wybudować w Zabrzu m.in. kompleks sportowy i kasyno. Licencjonowany menadżer FIFA George Stewart, który reprezentował SIM w niedawnych rozmowach z prezydentem miasta, dzwoni do urzędników zabrzańskiego magistratu nawet kilka razy dziennie. Ale Anglik zaskoczył ich gotowością inwestycji na terenach nie tylko wokół klubu, więc dopiero teraz przygotowują dla niego pełną ofertę inwestycyjną.
Czy jednak ktoś reprezentował będzie SIM w przetargu? – Szef firmy, pan Stewart, jest zdecydowany do robienia interesów w Zabrzu. Czynimy starania, by zebrać fundusze na kupno Górnika – zapewnia Lawrence.
Wyścig z czasem trwa. – Ci ludzie nie jedzą i nie śpią tylko szukają, jak zebrać pieniądze i wystartować w przetargu – dodaje pośredniczący w rozmowach z władzami miasta były piłkarz Górnika Ryszard Komornicki. – Najlepiej byłoby jednak, gdyby nikt w przetargu nie wystartował, bo wtedy byłoby więcej czasu na dogranie szczegółów – dodaje „Koko”.
Niewykluczone, że gdyby jednak Górnika kupił Aflofarm, Brytyjczycy nawiążą z pabianicką firmą współpracę. – Jeżeli będą chcieli strategicznego inwestora, to czemu nie. Na pewno nie zostawimy Górnika tak, ot sobie. Zainwestowaliśmy w to już za dużo czasu i pieniędzy. Liczymy się z tym, że możemy nie wygrać przetargu, ale najważniejsze, żeby Górnik nie zginął – dodaje mieszkający w Szwajcarii Komornicki.
Wczoraj wieczorem z przedstawicielami Aflofarmu miał się spotkać prezes Górnika Zbigniew Koźmiński, ale potencjalni kontrahenci z Pabianic nie zdołali dotrzeć do stolicy przed wieczornym posiedzeniem Rady Nadzorczej Ekstraklasy S. A., w której zasiada Koźmiński. Do rozmów na temat klubu ma dojść dziś rano.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]