Wolta Aflofarmu

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie chętnych na kupno zabrzańskiego Górnika. Do wczoraj żadna firma nie zgłosiła się do przetargu na 87 procent akcji klubu będących w posiadaniu syndyka Marka Płachetki. Termin składania ofert mija dzisiaj o północy.
Trudno oczekiwać jednak, by w ostatniej chwili wykazujący dotychczas zainteresowanie potencjalni nabywcy zmienili zdanie. Największą woltę wykonała wczoraj firma farmaceutyczna Aflofarm z Pabianic. Jej przedstawiciel, Jacek Furman, spotkał się wczoraj w Warszawie z prezesem Górnika Zbigniewem Koźmińskim, któremu oznajmił, że Aflofarm ostatecznie nie przystąpi do przetargu. Powodem ma być zły odbiór społeczny propozycji zmiany nazwy klubu.
– Rezygnujemy definitywnie. Nazwa Górnik to historia, której nie można zmienić, a nam właśnie poprzez nazwę klubu zależy na reklamie – stwierdził Furman.
Prezes Koźmiński twierdzi jednak, że decyzja Aflofarmu nie jest ostateczna. – To uczciwe postawienie sprawy. Ale być może przystąpią do przetargu w następnym etapie. Chcą też rozmawiać z prezydentem Zabrza – utrzymuje sternik zabrzańskiej drużyny.
Wejście w spółkę i przejęcie klubu wykluczają też władze Zabrza – głównie z powodu braku przejrzystej sytuacji prawnej Górnika. – Gmina może za to pomóc inwestorom klubu poprzez sprzedaż atrakcyjnych działek na terenie miasta lub zwolnić ich od podatku do kwoty 100 tysięcy euro rocznie. I to zaproponowaliśmy firmie Stewart International Marketing – informuje rzecznik UM w Zabrzu Katarzyna Kuczyńska.
Menedżer George Lawrence reprezentujący interesy brytyjskiego inwestora zapewnia, że firma nie rezygnuje z Górnika. – Być może nie zdążymy przystąpić teraz do przetargu, ale w drugim etapie już raczej to zrobimy – twierdzi Lawrence.
Co dalej z Górnikiem, jeżeli 9 grudnia nie dojdzie do przetargu? Syndyk prawdopodobnie ogłosi kolejny termin, ale cena akcji będzie niższa niż obecne 4 miliony. – Sytuacja finansowa klubu jest tragiczna, a każde opóźnienie w przetargu ją pogłębia – martwi się Koźmiński.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]