Czy ingerować w nazwę klubu? Wypowiedzi byłych piłkarzy i honorowego prezesa Górnika

Stanisław Oślizło (piłkarz Górnika w latach 1960-73, 8 razy mistrz Polski): Tak.
- Może zaskoczę wszystkich, ale mówię "tak". Oczywiście to nie może być partyzantka, pomysł na kilka miesięcy, na którym skorzystałaby tylko firma pojawiający się w nazwie. Jeżeli wszystko będzie podparte odpowiednimi umowami, a Górnik skorzysta na tym finansowo, wówczas do historycznej nazwy można dodać drugi człon. Swego czasu była Legia Daewoo i świat się nie zawalił, a to firma porównywalna w lidze tylko z Górnikiem.

Hubert Kostka (piłkarz Górnika w latach 1960-72, 8 razy mistrz Polski): Tylko stowarzyszenie.
- Powiem inaczej. Górnik może wyjść na prostą tylko wówczas, jeżeli przestanie funkcjonować jako spółka i wróci do formy stowarzyszenia. To zrobił ostatnio Widzew Łódź. W spółkę nie wierzę, niezależnie kto by w nią inwestował.

Andrzej Orzeszek (piłkarz Górnika w latach 1984-98, 4 razy mistrz Polski): Tak, za duży kapitał.
- Moja pierwsza myśl jest taka, że "takiej" nazwy nie można ruszać. Druga, co Górnik dostałby w zamian. Gdyby za tę cenę miał nadal być ligowym biedakiem, żyjącym na krawędzi, to nie warto. Jeżeli zainwestowanoby naprawdę duży kapitał, pozwalający grać o najwyższe cele, to dlaczego nie. Jeżeli do tej nazwy dodalibyśmy kolejny człon, to przecież dla wszystkich i tak będzie zawsze... Górnik.

Zygfryd Wawrzynek (honorowy prezes Górnika): Tak.
- Wydaje się, że Aflofarm to najpoważniejsza oferta jaka jest. Firmy tej branży mają ogromne perspektywy, a ta konkretna z roku na rok umacnia swoją pozycję. Oczywiście zgadzam się na drugi człon obok nazwy Górnika, to innej możliwości nie widzę, jeżeli klub naprawdę chce nawiązać do wielkiej tradycji. Śląski i zabrzański kapitał nie są tym zainteresowane. Z mojego doświadczenia wiem, że firmy z takimi budżetami bez problemu mogbyły przeznaczyć na Górnik nawet do 15 milionów złotych.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]