Brawa dla Felipe

To była największa przedmeczowa zagadka w drużynie Górnika. Na prawej obronie zagrał 18-letni Brazylijczyk Felipe, jeszcze wiosną grający w zespole juniorów Vasco da Gama.
– Dlaczego nie! Trzeba ryzykować. Ja też debiutowałem w wieku osiemnastu lat – przekonywał Marek Koźmiński. Ryzyko jednak było spore, choć – jak twierdziło wielu – Felipe nawet nie bardzo zdawał sobie sprawę, przeciwko komu gra. – I dobrze. Po co mu dodatkowy stres – twierdzili koledzy z zespołu. Felipe zaczął mecz bardzo spięty i przez kwadrans nie bardzo wiedział, o co chodzi na boisku. – Popełniał na początku błędy, ale ten początek żadnemu z nas nie wyszedł. Potem było już bardzo dobrze – ocenił piłkarza Waldemar Fornalik, a Felipe faktycznie z każdą minutą grał coraz pewniej. W końcówce od Michała Probierza nauczył się kilku nowych słów po polsku, kiedy w 89 minucie zachciało mu się strzelić Legii bramkę, ale obyło się bez konsekwencji. Na razie zagraniczni nastolatkowie grający w Górniku nie rozpieszczali kibiców. W porównaniu z poprzednikami, debiut Felipe wypadł najlepiej. W kolejce jest jeszcze jeden, niespełna 18-letni (dlatego nie może jeszcze grać) środkowy pomocnik – również z Brazylii Galdinho. Ponoć wielki talent... Tymczasem do składu wraca Kazimierz Moskal, a to oznacza, że Waldemar Fornalik będzie musiał pogłówkować. Z drugiej strony –lepsze takie problemy niż łatanie dziur.

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online