Do końca roku

Będzie drugi przetarg na zakup akcji Górnika Zabrze. Prezes klubu Zbigniew Koźmiński, spotkał się z syndykiem Markiem Płachetko, który poinformował, że taką decyzję podjął sąd. - Ponoć musi być drugi przetarg. Wszystko ma się rozstrzygnąć jeszcze w tym roku, a biorąc pod uwagę okres świąteczny, czasu jest bardzo mało - twierdzi Koźmiński. - Cena? Skoro nie było chętnego, to na pewno będzie niższa. Nie chcę jednak spekulować. Żadne kwoty nie padły - kończy prezes klubu. Przypomnijmy, że pierwotna suma za pakiet większościowy wynosiła ponad 4 miliony złotych. Teraz kwota wywoławcza może spaść nawet o 30 procent. Jutro z kolei Koźmiński jest umówiony z prezydentem Zabrza, Jerzym Gołubowiczem. Ma on przedstawić stanowisko gminy w sprawie doraźnej pomocy dla Górnika do czasu znalezienia nowego właściciela. Nie można też wykluczyć, że to gmina stanie do przetargu i poprzez miejskie spółki przejmie klub.
Tymczasem Marek Motyka ma jeden kłopot na głowie mniej. Do zdrowia wraca Jacek Wiśniewski, który prawdopodobnie zagra w sobotnim spotkaniu z Groclinem.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]