Oświadczenie Stowarzyszenia Klub Sympatyków Górnika Zabrze

W związku z ukazaniem się w dniu 15 grudnia 2005 artykułu zamieszonego w dodatku do Gazety Wyborczej "ORANGE EKSTRAKLASA" dotyczącym Klubu Sportowego Górnik Zabrze i informacjach przedstawiających w bardzo złym świetle kibiców czternastokrotnego Mistrza Polski, Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze pragnie oświadczyć co następuje. 

Opisana przez Pana redaktora Piotra Płatka sytuacja panująca na stadionie im. Ernesta Pola porównywana do scenerii filmu „Mad Max”, w której po niszczejącym stadionie biegają jak to określił Pan redaktor „zdziczałe bandy wyrostków” jest (?!) daleka od rzeczywistosci. Pan redaktor w swoim artykule skupił się na wyjaskrawianiu tego co najgorsze i oczernianiu kibiców Górnika jako całości, a zapomniał o pokazaniu pozytywnych aspektów jakie można zauważyć na stadionie przy Roosevelta 81. To przecież zabrzański obiekt w rundzie jesiennej dwukrotnie został wybrany w konkursie "Fair Play" na stadion kolejki. To w Zabrzu kibice pokazali, że można kulturalnie dopingować, że kibice potrafią uszanować przeciwnika. Opisana przez Pana Płatka sytuacja, która miała miejsce po ostatnim meczu Górnika Zabrze z GKS Bełchatów dotyczyła chęci uzyskania przez młodych kibiców koszulek piłkarzy swojego ulubionego klubu.Zamiast więc skupić się na zabezpieczeniu przez organizatora stadionu, Pan Płatek koncentruje się na obwinianiu „kibiców wyrostków”. Pisząc o kibicach Górnika, Pan Płatek całkowicie pomija milczeniem działania Stowarzyszenia Sympatyków Górnika Zabrze mające na celu poprawę wizerunku klubu i kibiców. Wystarczy tutaj wymienić m.in wspólną akcję Stowarzyszenia i zabrzańskiego Multikina, dzięki której dzieci z zabrzańskiego Domu Dziecka za zupełną "darmochę" mogły wybrac sie wraz ze swoimi opiekunami na seans filmowy. Może to wynika z Pana złej woli, a może z niewiedzy? Łatwo zauważyć, że od czasu spotkania trójstronnego w UM w Zabrzu nie przejawia Pan zbytnio ochoty do pisania na łamach Gazety Wyborczej o tym co pozytywne, a tylko skupia się na wyimaginowanych sytuacjach nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.
Żywimy głęboką nadzieję , że jeżeli będzie miał Pan jeszcze okazję w przyszłości pisać o kibicach naszego klubu to będzie to obiektywny komentarz, a nie obrzucanie w większości spokojnych ludzi błotem.


Ze sportowym pozdrowieniem,
Stowarzyszenie Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]