Tworzy się Komitet Wsparcia Górnika

Na przekór wszelkim trudnościom, piłkarze Górnika w ostatnim w tym roku meczu ligowym pokonali w Grodzisku Wielkopolskim tamtejszą drużynę Gorclin Dyskobolia 1:0. Bramkę strzelił 17-letni Marcin Siedlarz. To nic, że gospodarze w jesiennej rundzie byli zaledwie cieniem zespołu, który w poprzednim sezonie wywalczył wicemistrzostwo Polski. Zdobyte przez Górnika trzy punkty mogą na wiosnę okazać się decydujące w utrzymaniu czternastokrotnego mistrza Polski, o ile przystąpi on do rozgrywek. Na razie sytuacja mimo pewnych ruchów poczynionych ostatnio wokół klubu jest nadal dramatyczna.
Jak było do przewidzenia, Rada Miejska udzieliła SSA Górnik Zabrze pożyczki w wysokości 200 tysięcy złotych na najpilniejsze potrzeby. Jest jednak przysłowiowa kropla w morzu potrzeb klubu. Miasto na więcej w tym roku nie stać. Co będzie w przyszłym nie wiadomo, bo na razie nie uchwalono budżetu.
Prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz na konferencji prasowej poinformował dziennikarzy, że tworzy się Komitet Wsparcia Górnika, a w zasadzie całego piłkarstwa w mieście. W Zabrzu oprócz Górnika są jeszcze inne kluby, jak choćby Gwarek, MOSiR Sparta, Gazobudowa, MOSiR Stal, MKS Zaborze, Promotor, Salos „Splot-Sport”.
Głównym celem komitetu ma być integracja środowiska piłkarskiego i dobra współpraca klubów. Jak dobrze zrozumieliśmy, to chodzi o to, aby najlepsi zawodnicy z wymienionych klubów trafiali do Górnika, a nie jak to bywa teraz wyjeżdżali do innych regionów Polski, czy za granicę. Dotyczy to szczególnie chłopców z Gwarka. Ten Szkolny Klub Sportowy był kiedyś naturalnym zapleczem czternastokrotnego mistrza Polski. W ostatnich latach między Gwarkiem i Górnikiem mocno iskrzyło. Teraz po prawdopodobnym odejściu z tego drugiego prezesa Zbigniewa Koźmińskiego, wszystko może wrócić na właściwe tory.
O konieczności integracji piłkarskiego środowiska piłkarskiego w Zabrzu mówili prezesi większości klubów w tym mieście już dawno. Teraz wszystko wskazuje na to, że zamysł ten zostanie zrealizowany. Co z niego wyniknie, na razie trudno przewidzieć.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]