Kandydat pod obstrzałem

Rada Nadzorcza Górnika zaopiniowała wczoraj Jerzego Frenkiela na prezesa zabrzańskiego klubu. Kilka godzin wcześniej kandydata osobiście rekomendował prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz. 5 stycznia Zgromadzenie Akcjonariuszy SSA Górnik wybierze nowy zarząd i prawdopodobnie formalnie zatwierdzi Frenkiela.
Ale kandydatura 53-letniego działacza wzbudza sporo kontrowersji, choć decyzję Gołubowicz konsultował z nieformalną Grupą Wsparcia Górnika Zabrze. Oprócz prezydenta tworzą ją wiceprezes Gwarka Zabrze Jan Kowalski, honorowy prezes klubu docent Zygfryd Wawrzynek oraz Zbigniew Pucek, prezes Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem. O pomoc tej bogatej zabrzańskiej firmy starano się w Górniku od dawna.
- Kandydatów było kilku, ale uznano, że pan Frenkiel jest najlepszym z nich — skomentowała propozycję grupy rzecznik UM w Zabrzu, Katarzyna Kuczyńska.
Tymczasem odchodzący prezes, Zbigniew Koźmiński, jest zbulwersowany nominacją Frenkiela. — To dla mnie szok. Powiedziałem, że wychodzę, bo z tym panem nie chcę mieć nic do czynienia. Myślałem, że prezesem będzie osoba, która zjednoczy środowisko. A ten pan wyłudzał kiedyś od Górnika pieniądze, w trzech innych klubach zostawił za sobą bałagan. I to ma być ktoś, kto uratuje klub? — pyta retorycznie Koźmiński, który właśnie wybiera zaległy urlop, ale od 1 lutego ma podjąć pracę w nowym klubie ekstraklasy (prawdopodobnie chodzi o Cracovię).
Przeciwnikiem Frenkiela jest także były poseł Józef Kubica, prawdopodobnie kandydat w przyszłorocznych wyborach na prezydenta miasta.
Przeciąga się również podpisanie umowy w sprawie 200 tys. zł pożyczki, której Górnikowi udzieliła gmina. — Spędziłem nad tym cały dzień, ale ci prawnicy z miasta robią chyba z tego doktorat. Tymczasem pożyczka będzie miała sens, jeżeli ludzie dostaną pieniądze przed świętami — złości się Koźmiński.
— Jest szansa, że w środę umowa zostanie dopięta, a pieniądze zostaną przelane na konto klubu — dodaje rzecznik zabrzańskiego magistratu.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online