Żurek: Więcej ludzi związanych ze środowiskiem

Fragment rozmowy z trenerem GKSu Katowice Janem Żurkiem, na temat Górnika.
» Górnik zagrał defensywnie z Legią, choć był gospodarzem.
Jan Żurek: - Górnik zagrał skutecznie. Zresztą dziwny to był mecz. Mogli wygrać, mogli wysoko przegrać. Ważne, że cel osiągnęli. Gdyby w obecnych składach Górnik i Legia zagrali najlepiej jak potrafią, to powinna wygrać Legia. (...). W takich meczach trzeba mieć "sposób" na rywala i Górnik go znalazł. » Mieszka pan w Zabrzu i z boku ogląda wydarzenia na Roosevelta. Jakie wnioski?
- Waldek stanął przed piekielnie trudnym zadaniem. Zmienił się cały "kręgosłup" drużyny. Z oceną trzeba się wstrzymać, bo to nowa drużyna, a pewnych rzeczy nie da się zrobić w dwa miesiące. Jeżeli potrzebuję kogoś na konkretną pozycję i jest dobry, to wezmę go nawet z Islandii, ale moim zdaniem w zespole powinno być więcej ludzi związanych ze środowiskiem. Każdy ma jednak prawo do swojej koncepcji budowy drużyn.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online