Stan niepewności

Rafał Andraszak (fot. drożdżal)Rafał Andraszak w Górniku zaliczył dwie - przedzielone półrocznym pobytem w Podbeskidziu Bielsku-Biała - rundy, w trakcie których zdążył rozegrać 13 meczów i zdobyć jedną bramkę.
28-letni zawodnik leczył jesienią kontuzję kolana, a obecnie sam nie wie, w jakim klubie będzie występował w rundzie wiosennej. Chce go Piast, ale zabrzańskiego zawiorawnia "na górze" przeszkodziły w transferze. - Z tego, co wiem, było już bardzo blisko, bym ponownie znalazł się w Piaście - mówi Rafał Andraszak.

» Dlaczego więc transfer nie wypalił?
- Bo negocjacje z działaczami z Gliwic prowadził prezes Zbigniew Koźmiński, którego w Górniku już nie ma. Wiem, że Piast nadal jest mną zainteresowany, ale o tym, czy odejdę z Zabrza, zdecyduje nowy prezes, pan Frenkiel.

» A pan gdzie chciałby kontynuować swoją karierę?
- Dopóki nie będę wiedział, czy mam zostać w Górnik, ciężko mi mówić o moich odczuciach. Z jednej strony miło było by wrócić na stare śmieci. Chociaż... co to za powrót? Mieszkam przecież w Gliwicach z żoną i dzieckiem. W Piaście są nadal chłopcy, z którymi grałem przed paroma laty: Kaszowski, Szmatiuk, Kędziora... Z drugiej strony - nie rozpowiadam, że koniecznie chcę odejść z Zabrza. Nie chce podpaść fanom Górnika.

» Zarówno Górnik, jak i Piast borykają się obecnie z różnego typu kłopotami. Który klub według pana lepsze perspektywy?
- Bardziej bezpieczna jest sytuacja w Piaście. I mówię to pomimo groźby odjęcia 10 punktów. Nie sądzę bowiem, by tak kara została podtrzymana. Piast, tak czy owak, powinien spokojnie utrzymać się w lidze.

» A jak będzie w Górniku?
- Z tego, co słyszałem, tez ma być dobrze... Na razie jednak jesteśmy w stanie niepewności. Ostatnio nie widzieliśmy nawet, kto będzie naszym trenerem... Trener Motyka powiedział, że widzi mnie w składzie. Ale jeżeli zechce odejść, to nie będzie mi w tym stwarzał problemów. W każdym razie stawię się dzisiaj na pierwszym treningu Górnika, a potem zobaczymy, co dalej będzie ze mną.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online