Górnik rozpoczął przygotowania do sezonu

Ryszard Komornicki poprowadził w piątek pierwszy trening z piłkarzami Górnika Zabrze. Wcześniej z zawodnikami pożegnał się poprzedni szkoleniowiec Marek Motyka. Z Górnika odchodzi doświadczony bramkarz Piotr Lech.
Motykę po dwóch miesiącach pracy zwolnił nowy prezes Jerzy Frenkiel. Na razie wiele jest niewiadomych co do przyszłości klubu, którego akcje są wystawione na sprzedaż. Motyka ma kontrakt ważny do końca czerwca i szef Górnika ma się z byłym już szkoleniowcem porozumieć co do rozwiązania tej kwestii.

- Nie mamy budżetu, a do tego finansowy garb z przeszłości. Potrzebujemy czasu a za bardzo go nie mamy. Zaległości wobec Piotra Lecha sięgają trzech lat i jego cierpliwość się kończy. Tego typu problemów może być więcej - powiedział podczas konferencji prasowej Frenkiel.

Bramkarz po krótkim spotkaniu z prezesem oświadczył krótko: - ustaliliśmy, że mogę odejść i... odchodzę.

Komornicki, grający przed laty w Zabrzu, przyznał, że długo zastanawiał się nad objęciem funkcji trenera w Górniku.

- Do innego klubu w takiej sytuacji bym nie poszedł. Ale tu nie mogłem odmówić. Miałem cały czas kontakt z Zabrzem, pewne rzeczy, które się tu działy mnie bolały. Muszę teraz poznać zespół, chciałbym go wzmocnić. Poszukiwaniem zawodników zajmie się menedżer Axel Thoma.

Pytany, czy nie boi się przejmować drużyny 13. w piątek odpowiedział: - nigdy nie byłem przesądny i się nie boję. Myślę, że to będzie szczęśliwa data dla klubu i mnie.

- Będziemy szukać piłkarzy na wszystkich kontynentach. To, że jestem Niemcem nie oznacza, że zatrudnimy piłkarzy z tego kraju, bo prostu Górnika na to nie stać - dodał Thoma.

Kiedy do szatni wchodził Komornicki, sprzed siedziby klubu odjeżdżał Motyka, który pożegnał się z zawodnikami.

- Oczywiście, że jestem rozczarowany zwolnieniem. Żaden trener nie może czuć się spełniony po poprowadzeniu drużyny w pięciu meczach. Myślę, że uwodniliśmy w jesiennych spotkaniach z bogatszymi klubami, że to nie pieniądze się na boisku liczą - powiedział Motyka.

Jeśli finanse pozwolą, Górnik pojedzie w lutym na zgrupowanie. Styczeń piłkarze spędzą na treningach w Zabrzu. 87% akcji Górnika jest wystawione (po raz drugi) na przetarg. Cena wywoławcza to 3,5 mln złotych. Pierwszy przetarg z ceną 4,1 mln zł nie dał rezultatu.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online