Felix Felipe pilnie uczy się polskiego

W meczu z Legią Warszawa na prawej obronie czternastokrotnego mistrza Polski zadebiutował 18-letni Brazylijczyk z klubu Vasco da Gama Felix Felipe. Przedtem nie miał okazji grać w ekstraklasie ani w kraju swego pochodzenia, ani w Polsce. Z "dorosłymi" piłkarzami występował tylko w czwartoligowej, drugiej drużynie Górnika. Ten skromny i niezwykle sympatyczny chłopak był na początku bardzo stremowany. Nie można jednak było się mu dziwić. Nie dość, że debiutował w I lidze, to jeszcze przyszło mu wystąpić przeciwko samej Legii. Pierwsze jego interwencje był dość ryzykowne. W miarę upływu czasu, kiedy się przekonał, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, grał coraz pewniej. Pochlebnie o jego występie wyrażał się najsłynniejszy obrońca w historii Górnika, Stanisław Oślizło.

- Rozmawiając z Markiem Koźmińskim, powiedziałem mu, że Felipe zasługuje na to, żeby go wystawić w pierwszej drużynie. To bardzo utalentowany chłopak. Na początku był bardzo stremowany, ale potem radził sobie już zupełnie przyzwoicie. Jeżeli nabierze doświadczenia i boiskowego obycia, może być bardzo wartościowym zawodnikiem - powiedział pan Stanisław. Felipie coraz lepiej czuje się w Zabrzu. Zawsze pogodny i uśmiechnięty, stara się zgłębiać tajniki naszego języka. Dużo już rozumie i stara się nawet mówić po polsku, choć ma z tym jeszcze pewne kłopoty. Może już wkrótce stanie się gwiazdą Górnika?

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online