Bartos, nowy piłkarz Górnika: Takie jest życie

Dawid Bartos (fot. www.ruch.chorzow.pl)Prezes Górnika, Jerzy Frenkiel spotkał się wczoraj z Dawidem Bartosem bardzo wcześnie, bo o godz. 8.00. Rozmowa była bardzo krótka i konkretna. Trwała kwadrans. Uzgodniłem warunki dwuletniego kontraktu - powiedział Dawid Bartos, wychowanek Ruchu Chorzów. 
» Nim doszło do spotkania, rozmawiał pan z trenerem Komornicki.
Dawid Bartos: - Powiedział, że widzi mnie w Górniku. Wyraziliśmy chęć współpracy. Natomiast o tym, na jakiej pozycji miałbym grać, jeszcze nie rozmawialiśmy.
» Z Jackiem Ziarkowskim, który jest przymierzany do Górnika, graliście razem w Hetmanie Zamość. Z kim jeszcze ze składu Górnika zetknął się pan w poprzednich latach?
- Z Arturem Prokopem spotkaliśmy się przed rokiem na zgrupowaniu w Turcji. On był wtedy w Podbeskidziu, ja w Ruchu. Prywatnie znam się także z Tomkiem Prasnalem. O Witku Wawrzyczku, byłym piłkarzem Ruchu, nie muszę wspominać ...
» Wychowanek i przez kilka lat piłkarz Ruchu przenosi się do odwiecznego rywala z Zabrza.
- Takie jest życie piłkarza. Gra się tam, gdzie cię chcą. W Ruchu wydawało mi się, że robię to, co do mnie należy, a mimo to nie zostałem na Cichej. Z kolegami z Chorzowa nadal mam superukład.
» A reakcja kibiców?
- Nie wiem, jak zareagują. Nie zaglądam do internetu.
» Przed kilokoma laty grał pan razem z Łukaszem Masłowskim w niemieckim klubie niższej ligi, SG Sonnenhof Grossaspach. Teraz spotkacie się w naszej ekstraklasie.
- Cieszę się, że znów będzie okazja, by porozmawiać. Po powrocie z Niemiec widziałem Łukasza tylko raz - na mszy po śmierci Papieża w Chorzowie. Z kalendarza ligowego wynika, że zagramy przeciwko sobie w ostatniej kolejce.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]