Rozmowa z Ryszardem Komornickim, trenerem Górnika

Ryszard Komornicki (fot. Dziennik Zachodni)Górnik trenował wczoraj tylko raz. Trener Ryszard Komornicki nie ukrywa, że plany były inne. Na przeszkodzie stanęły jednak mrozy.
» Każdego dnia pojawią się na treningach nowi piłkarze. Co z tego wynika?
Ryszard Komornicki: - Na razie związaliśmy się z Dawidem Bartosem. Potrzebuję bocznego obrońcy, a ten piłkarz wypadł podczas sparingu bardzo pozytywnie. 

» W drugoligowym Ruchu go nie chcieli.
- Nie wiem, jaka jest polityka kadrowa Ruchu. Mnie przypadł do gustu, jest doświadczonym, ogranym w lidze piłkarzem. To na razie jedyny transfer, na jaki się zdecydowaliśmy.

» Witold Wawrzyczek?
- Trenuje z nami, więc sprawa jest otwarta. Na pewno chciałbym mieć tak doświadczonego gracza. Generalnie jednak trudno składać jakiekolwiek deklaracje, skoro nie sposób przeprowadzić normalnego treningu na boisku. Mieli przyjechać w środę kolejni piłkarze, ale musimy kilka dni poczekać. W sumie bardzo się nie śpieszę. Do ligi jest jeszcze sześć tygodni i jestem przekonany, że kadrę skompletujemy.

» Kogo pan przede wszystkim potrzebuje?
- Bramkarza i środkowego napastnika. To absolutny priorytet.

» Szukacie za granicą?
- Jestem w stałym kontakcie z dwoma Szwajcarami, mającymi za sobą grę w pierwszej lidze tego kraju. Jeden to pomocnik, drugi napastnik, są w najlepszym dla piłkarza wieku, znam ich od lat. Do piątku zapadnie decyzja, czy do nas przyjadą. W tej chwili nie miałoby to sensu, skoro ograniczamy się do treningu w hali. W piątek powinniśmy wyjść na boisko Gwarka Zabrze.

» Chciał pan nawiązać z tym klubem ścisłą współpracę.
- Nadal chcę. Rozmawiam z panami Janem i Januszem Kowalskimi. W Gwarku jest w tej chwili trzech piłkarzy, którzy mogliby trenować z pierwszym zespołem Górnika. Dwóch jest sprawdzanych za granicą, trzeci leczy kontuzję. Dla mnie byłoby idealnie, gdyby promowali się przez grę w Zabrzu. Wiem, że wielu bardzo zdolnych chłopaków jest też w Górniku. W tej chwili rozmawiam z naszymi trenerami. Prawda jest taka, że wiele rzeczy dopiero poznaję.

» I ręce nie opadają?
- Byłbym niepoważny, narzekając już po tygodniu. Wręcz przeciwnie: dziś jestem bardziej przekonany niż choćby jeszcze tydzień temu, że podjąłem słuszną decyzję.

» Kiedy wraca do Polski Axel Thoma?
- W piątek. Też szuka piłkarzy i na pewno znajdzie, bo kontakty mamy bardzo dobre. Nie będziemy testować tabunu zawodników, ale kilku przyjedzie. Może nie w tym tygodniu, ale to kwestia czasu.

» Zostanie w Górniku Marcin Siedlarz?
- Decyzja należy do niego. Zna propozycję Górnika, wie, ile możemy mu zaoferować. Rozmawiamy na treningach, młodym graczom poświęcam więcej czasu niż innym, ale ostateczne słowo należy do chłopaka.

» Felix Felipe?
- Nie widziałem go na oczy. Jeżeli chce odejść, a Górnik na tym zarobi, to na siłę go nie zatrzymamy. Trudno liczyć na zawodnika, który zacznie treningi dwa tygodnie później niż inni, czyli po niemal 2-miesięcznej przerwie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]