Gdzie zagra Felipe?

Felipe (fot. drożdżal)W Zabrzu nadal trwają spekulacje dotyczące przyszłości Brazylijczyka Felipe. Przypomnijmy, że kilka dni temu trener Franciszek Smuda stwierdził, że rozmawiał o nim z Markiem Koźmińskim i wie, że piłkarz może bez informowania Górnika rozwiązać kontrakt i przyjechać na trening do Lubina. Sprawa została ponoć wyjaśniona na linii Jerzy Frenkiel - Zbigniew Koźmiński i Felipe 2 lutego przyjedzie jednak do Zabrza. Czy zostanie jednak w Górniku? Akurat to nie zostało jeszcze przesądzone.

Obecny prezes Pogoni Szczecin najlepiej zna warunki kontraktu, jaki ma w Górniku podpisany Felipe. Czy Brazylijczyk faktycznie może bez kłopotu rozwiązać kontrakt z klubem, który formalnie jest ważny do 2008 roku?
Zbigniew Koźmiński: - Brazylijczycy mają w kontrakcie klauzulę, która mówi, że jeżeli w przerwie w rozgrywkach znajdzie się chętny na nich klub, wówczas będą mogli odejść. Dotyczy to Rambo i Felipe, z tym, że pierwszy z nich rehabilituje się we Włoszech i o jego grze nie ma obecnie mowy.

» Taki kontrakt to dla nowych władz Górnika "mina".
- Kiedy odeszli od nas Hernani i Joao Paulo, pozostali Brazylijczycy stracili motywację. Usłyszeli, że koledzy zarabiają kilka razy więcej, ciężko było ich przekonać do pracy i gry, a faktycznie grali za bardzo skromne pieniądze. Taka klauzula była jedynym wyjściem, by znaleźli jeszcze motywację. To nie był mój "prezent" dla nowych władz, bo taką klauzulę zawarliśmy tylko z Brazylijczykami. Zrobiliśmy to jeszcze kiedy żadne zmiany nie były przesądzone. Być może dziś ja traciłbym tego piłkarza.

» Jaka jest w tym rola Marka Koźmińskiego?
- Zna tych piłkarzy najlepiej i trener Smuda pytał tylko syna o jego opinię na temat Felipe. To wszystko. Nie ma w tym żadnego spisku. Rozmawiałem już z prezesem Frenkielem i wyjaśniliśmy sprawę. Będę zresztą w poniedziałek w Zabrzu. Rozmawiałem z Felipe i kiedy wróci do Polski, na pewno stawi się na treningu Górnika. Wtedy strony będą rozmawiały.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online