Piąta rola Probierza

Kibice znają Michała Probierza z nieustępliwej walki na boisku. Pomocnik Górnika Zabrze gra jednak także kilka innych ról, w których spisuje się znakomicie. Jest trenerem trampkarzy Górnika Zabrze, a jego podopieczni z rocznika 1992 w swojej tabeli prowadzą po pięciu kolejkach z kompletem punktów. Bywa komentatorem piłkarskich spotkań w stacji Canal+, dzieląc się swoją wiedzą o polskiej piłce z kibicami. No i od tego sezonu jako grający asystent, absolwent warszawskiej szkoły trenerskiej, współpracuje z Waldemarem Fornalikiem. - W niedzielę wystąpię w najrzadziej granej i bardzo nielubianej przeze mnie roli kibica meczu, w którym wystąpi mój zespół - mówi Michał Probierz. Środowy sparing z Walką skończył się dla mnie fatalnie. Kontuzja, która na początku zapowiadała się bardzo poważnie, na szczęście aż tak groźna nie jest, ale chodzę w specjalnym usztywniaczu stawu skokowego. Spotkanie Górnika w Grodzisku Wielkopolskim będę więc oglądał w telewizji.
Na prawej pomocy Górnika Zabrze powstała więc spora luka. Waldemar Fornalik zastanawia się nad tym, kto mógłby zastąpić Michała Probierza.
- Kandydatów jest kilku - dodaje Michał Probierz. - Marcin Chyła raz. Aco Stojkow dwa. Piotr Gierczak trzy. Każdy trener ma swoją koncepcję składu, ale problem tego szkoleniowca, który odpowiada za zespół, polega na tym, że musi ogłosić wyjściową jedenastkę. Po spotkaniu każdy jest mądry i wie co należało zrobić. Przed meczem wszystkie decyzje są pewnego rodzaju ryzykiem. Ale w takich właśnie trudnych chwilach rodzi się drużyna. Życzę każdemu, kto zajmie moje miejsce w zespole, żeby był prawdziwym motorem napędowym drużyny o prowadził zespół do walki o korzystny wynik. Wierzę w kolegów i będę ściskał kciuki za ich zwycięstwo.
Michał Probierz nie boi się, że jeżeli kolega z drużyny dobrze spisze się grając zamiast niego, to straci miejsce w zespole. Zabrzański pomocnik zawsze słynął z waleczności i na pewno, jeżeli tylko będzie w pełni sił, zrobi wszystko, żeby okazać się lepszy od konkurenta. Tym samym podniesie poziom piłkarski całej drużyny. Ale na to musimy niestety poczekać.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]