Trzeci przetarg na akcje Górnika po audycie

Mimo iż drugi przetarg na akcje Górnika Zabrze SSA nie doszedł do skutku sędzia komisarz wstrzymał się z podjęciem decyzji co do ewentualnego kolejnego przetargu - do czasu przeprowadzenia bilansu spółki za rok 2005, który umożliwi uaktualnienie danych o stanie majątkowym klubu.
Do sprzedania jest 9.200. akcji Górnika Zabrze SSA (ok. 87 procent). W pierwszym przetargu cena wywoławcza wynosiła 4 miliony 111 tysięcy, w drugim - 3 miliony 500 tysięcy 48 złotych. Żadna oferta nie wpłynęła.

Akcje na sprzedaż wystawił syndyk masy upadłości Polskich Lin i Drutów "Polind" w Zabrzu. Ta firma jest właścicielem pakietu większościowego akcji klubu. Nominalna wartość jednej akcji wynosi 100 złotych. Zgodnie z ceną wywoławczą trzeba było w drugim przetargu za akcję zapłacić 380,44 zł.

Górnik znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. W grudniu decyzją zabrzańskiej rady miejskiej dostał pożyczkę w wysokości 200 tysięcy złotych na najpilniejsze potrzeby.

Odszedł z klubu po czterech latach pracy prezes Zbigniew Koźmiński, zastąpił go Jerzy Frenkiel. Zwolniony został trener Marek Motyka, a nowym szkoleniowcem został były piłkarz Górnika i reprezentacji Polski Ryszard Komornicki. Z drużyną z powodu zaległości finansowych rozstał się doświadczony bramkarz Piotr Lech.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]