Męskie rozmowy

Najpierw spotkanie prezesa ze sztabem szkoleniowym, potem z radą drużyny - tak wyglądało wczorajsze przedpołudnie na stadionie przy Roosevelta. Górnik jest po trzech kolejnych porażkach w lidze i znalazł się w strefie barażowej. Najbliższy mecz gra w Płocku, gdzie Wisła rozgromiła we wtorek Lecha 5:1. Kilka dni wcześniej zabrzanie z tym samym Lechem przegrali 0:3... 

Trener na Gwarku
- Oczywiście kilka spraw sobie wyjaśniliśmy. To było pierwsze takie spotkanie tej wiosny. Uznałem, że jest konieczne - powiedział prezes Górnika, Jerzy Frenkiel. O jakie sprawy chodziło? Między innymi o fakt, ze Komornicki jeszcze cztery godziny przed meczem z Odrą był gościem na obiekcie Gwarka Zabrze, gdzie odbywał się międzynarodowy turniej juniorów. Piłkarzem czekali na zapowiedzianą odprawę, a trener na czas nie dotarł. Ostatecznie spóźnił się na odprawę, a zespół kilka godzin był bez opiekuna. - Tak, o tym też rozmawialiśmy i na tym chciałbym ten temat zakończyć - dodaje prezes.

Źle zrozumieli?
Górnik w Wodzisławiu zagrał najlepszy mecz w ostatnich tygodniach. Wszelkie powtórki telewizyjne pokazały, że karny dla Odry wzięty został "z sufitu", jednak szukanie winnych na zewnątrz wydaje się w tej chwili nie na miejscu. Klub ma swoje problemy i od tego, jak sobie z nimi poradzi, zależy jego byt. Artur Prokop został odsunięty po meczu z Polonią. Nie zagrał przeciwko Lechowi, ale we wtorek już wystąpił. Zabrakło na boisku Jacka Wiśniewskiego, który być może tej wiosny nie wyjdzie już na boisko.
W ostatnim meczu nie bronił Carsten Nulle. Z informacji "Sportu" wynika, ze bardzo przeżył komentarz w szatni ze strony piłkarzy. - "Carsten Nulle - eins zu null" (Nulle - 1-0; "null" znaczy zero). - Źle nas zrozumiał. Po prostu kolega cytował zdanie, które padło w telewizji - twierdzi jeden z piłkarzy Górnika. W każdym razie Niemiec poprosił Komornickiego o wolne i je dostał. Do bramki wszedł Mateusz Sławik i był jednym z odkryć drużyny.

Magiera czeka na karę
Kara czeka Mariusza Magierę, który wulgarnie odezwał się pod adresem arbitrów. Dostanie z "urzędu" dwa mecze kary, jednak klub jest przygotowany nawet na wyższy jej wymiar. - To też był temat naszego spotkania. Chłopak musi panować nad nerwami. Może spodziewać się kary finansowej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]