Teraz Sławik?

Kto stanie w bramce Górnika w najbliższym meczu z Wisłą Płock? Trener Ryszard Komornicki jeszcze nie chce odkryć kar, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to Mateusz Sławik. Bramkarz, który jeszcze tydzień temu spotkanie Górnika z Lechem oglądał tylko z trybun. W bramce stał wówczas Carsten Nulle, a na ławce siedział Piotr Leciejewski. Sławik bardzo dobrze spisał się w meczu z Odrą w Wodzisławiu. I jak twierdzi Komornicki: - Na pewno ułatwił mi zadanie i podjęcie decyzji. Trudno mieć uwagi do jego gry. Spisał się dobrze - twierdzi trener zabrzan. Kiedy Sławik usłyszał, że będzie bronił przeciwko Odrze, miał ponoć powiedzieć, czy przypadkiem nie chodzi o to, by udowodnić, że się do niczego nie nadaje. - Takie myślenie to bzdura. trener, który wyszedłby z takiego założenia, byłby samobójcą. Przecież musi mi zleżeć, by na boisko wyszli zawodnicy, którzy pomogą drużynie. Mateusz pomógł - dodaje Komornicki.
Przypomnijmy, że przed rundą rewanżową, właśnie obsada bramki była największym problemem Górnika. testowano ponad dziesięciu zawodników grających na tej pozycji. W końcu ściągnięto po duet Nulle - Sławik. W lidze zaczął bronić Niemiec i był bohaterem pierwszego meczu z Cracovią na wyjeździe. W dwóch kolejnych było już tylko gorzej. Kiedy Nulle usłyszał w szatni kilka uwag pod swoim adresem ze strony drużyny, nie wytrzymał "ciśnienia" i prosił trenera o odstawienie od gry. Ponoć rada drużyny tłumaczyła podczas spotkania z prezesem Jerzym Frenkielem, że doszło do nieporozumienia i nikt Niemca nie chciał urazić. W każdym razem przerwa w grze bramkarza zza zachodniej granicy potrwa nieco dłużej. W Płocku powinien jeszcze bronić Sławik.
Zmiany muszą być w defensywie, bowiem za czerwoną kartkę pauzuje Mariusz Magiera. - To jest problem, bowiem nie mam lewonożnego piłkarza - twierdzi Komornicki. Być może zagra na tej pozycji Jacek Wiśniewski, który ostatecznie ma poczekać z zabiegiem - stale ma problemy z kolanem - do końca rundy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]