Postolski prezesem Górnika Zabrze

54-letni Eugeniusz Postolski został we wtorek nowym prezesem Górnika Zabrze. Zastąpił odwołanego przez akcjonariuszy klubu Jerzego F., któremu wrocławska prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne.
Postolski przez całą karierę zawodową związany był z górnictwem. Pełnił m.in. funkcje dyrektora kopalni Makoszowy, prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego, wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego. Działał w sporcie - w latach 80. był prezesem Walki Makoszowy, zasiadał też w zarządzie Górnika. - Przede wszystkim zależy mi na ustabilizowaniu sytuacji w klubie. Decyzja o podjęciu tej pracy nie była łatwa. Lubię jednak wyzwania i mam nadzieję jak najlepiej przeprowadzić Górnika przez trudny okres, w jakim się znalazł - powiedział podczas konferencji prasowej Postolski.

Większościowym akcjonariuszem Górnika jest - poprzez spółkę zależną - miasto Zabrze. Toteż prezydent miasta Jerzy Gołubowicz nie ukrywał, iż popierał kandydaturę nowego prezesa. - Jasne jest, że gmina sama nie udźwignie ciężaru utrzymania klubu. I tak rada miejska zrobiła dla klubu wiele. Mam nadzieję na pozytywne zakończenie poszukiwań inwestorów strategicznych -dodał Gołubowicz. Nowy prezes - choć związany z górnictwem - od razu zaznaczył, że w obecnej sytuacji nie należy liczyć na sponsorów z tej branży. Dotychczasowy prezes Jerzy F. został odwołany z pełnionej funkcji. Ma też dostać wypowiedzenie z pracy w klubie. Najprawdopodobniej zarząd klubu będzie się składał z kilku osób a nie jak było to dotąd - z jednej. Nowy prezes - mający krakowskie korzenie - ma nadzieję na łatwe znalezienie wspólnego języka z trenerem Górnika Markiem Motyką, przez lata związanym z Wisłą Kraków.

- Siądziemy sobie na krakowskim rynku i porozmawiamy - żartował Postolski. Nie wcześniej niż po wakacjach ma się rozstrzygnąć przyszłość części udziałów Górnika pozostających w rękach syndyka poprzedniego właściciela. - Czekam na poprawienie standingu finansowego spółki. Później zapadną decyzje odnośnie tych akcji - powiedział syndyk Marek Płachetko. Poprzednio głównym udziałowcem klubu była firma, która upadła. W maju dzięki decyzjom zabrzańskiej rady miejskiej poprzez MOSiR Górnik został dokapitalizowany i teraz to samorząd "rozdaje w klubie karty". Nowego prezesa drużyna pozna zapewne w czwartek, po powrocie ze zgrupowania w Zakopanem.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]