Studzenie gorącej głowy

Sebastian Olszar - w białej koszulce (fot. Dziennik Zachodni)- Panie trenerze, jak ja mogę nie mieć miejsca w Górniku? – nie potrafi uwierzyć w to co się stało z jego karierą Sebastian Olszar, któremu przyszło się zmierzyć z twardą rzeczywistością.
25-letni wychowanek VfB Oldenburg nie umie sobie znaleźć miejsca w polskiej ekstraklasie. Sen o wielkiej piłce został gwałtownie przerwany z chwilą powrotu do Polski z Premiership, gdzie w barwach Portsmouth Sebastianowi Olszarowi nie udało się zagrać w oficjalnym meczu ligowym.
– Ten chłopak ma coś do udowodnienia sobie i innym. Tym bardziej że jest w stajni jednego z najsłynniejszych menedżerów świata, Piniego Zahaviego – przypomina trener Górnika Zabrze, Marek Motyka, który nie tak dawno podjął decyzję o rozstaniu z byłym reprezentantem młodzieżówki. Okazuje się jednak, że piłkarz dostał ostatnią szansę. – Odbyliśmy męską rozmowę w cztery oczy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Myślę, że dobrze się stało, że nie skreśliłem całkowicie tego ambitnego człowieka – dodaje
szkoleniowiec.
Po powrocie z Anglii Olszar nie potrafił się odnaleźć w Polonii, co miało związek z ciężką kontuzją. Minionej wiosny wylądował w Zabrzu, ale nie udało mu się przebić do podstawowego składu. Zaliczył tylko trzy mecze w roli zmiennika, co w żadnym wypadku nie zaspokajało jego ambicji. Czy mamy do czynienia z kolejnym zmarnowanym talentem w polskiej piłce? – Z Górnikiem związałem się do końca tego roku i wierzę w to, że jeszcze się odbuduję – twierdzi zawodnik, który w trakcie treningów i gier towarzyskich potrafił gwałtownie reagować na niepowodzenia w walce o piłkę. Czasami padało o jedno słowo za dużo, jeden niepotrzebny gest w stosunku do partnera. – Proszę nie słuchać tego, co się o mnie mówi. Walczę o miejsce w składzie i tyle. Jestem już zdrowy i chcę grać – dowodzi Olszar.
W środę Motyka poprosił go na kolejną rozmowę. Szkoleniowiec miał uwagi do piłkarza, że za dużo mówi na zajęciach. Mieliśmy więc do czynienia z akcją studzenia gorącej głowy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]