Ranking Motyki

Po zatrzymaniu przez prokuraturę Jerzego F., w Zabrzu w trybie pilnym powołano nowego prezesa. 54-letni Eugeniusz Postolski zamierza poprawić nadszarpnięty ostatnio wizerunek klubu.
Jego poprzednik został zawieszony przez Wydział Dyscypliny PZPN i nie może pełnić żadnej funkcji w Górniku. - Pan Jerzy F. stawił się na nasze wezwanie, ale nie złożył wyjaśnień. Zabroniła mu tego prokuratura - informuje Sylwester Wiśniewski, wiceszef WD. 
W Zabrzu powoli zapominają o aferze, która pod dużym znakiem zapytania postawiła wiarygodność działań poprzednika Postolskiego. - To prawda, że wizerunek klubu został nadszarpnięty, ale nie sądzę, by ta afera uderzyła bezpośrednio w Górnika. To nie miało żadnego związku z nami - przekonuje nowy sternik zabrzan, który właściwego partnera do działań na rzecz odnowy Górnika ma w Marku Motyce. Obaj panowie szybko znaleźli wspólny język, głównie dlatego, że tak wiele łączy ich z Krakowem. Szkoleniowiec zabrzan pod Wawelem spędził najlepsze lata kariery piłkarskiej, z kolei prezes pochodzi z Małopolski, zaś studia górnicze kończył właśnie w Krakowie. - Nie ma to jak między nami krajanami - śmieje się trener Motyka.

Człowiek czynu

Prezes Górnika jest człowiekiem czynu i nie lubi siedzieć za biurkiem. W pierwszym dniu urzędowania wytrzymał tylko kilka godzin w klubie i pomknął do Zakopanego, gdzie po raz pierwszy ujrzał w akcji swoich nowych podopiecznych. Pierwszy kontakt prezesa z piłkarzami nie był zbyt szczęśliwy, bo po pół godzinie gry z Widzewem zabrzanie przegrywali aż 0:3.
- Od razu powiedziałem prezesowi, że odrobimy straty - opowiada Motyka. - Później zdobyliśmy dwie bramki, zaś sama gra to była prawdziwa rąbanka. Nikt nie odpuszczał, mimo że był to tylko sparing. Moi chłopcy bardzo się przejęli tym meczem i zapowiedzieli, że w lidze puszczą Widzew z bagażem trzech goli. W Zakopanem prezes poznał bliżej chłopaków. Z każdym z nich porozmawiał osobiście. To pasjonat piłki. Daleko z nim zajedziemy.

Będzie ranking

Wczoraj stary trener i nowy prezes zasiedli do kolejnej rozmowy. Postolski wyraził zgodę na prowadzenie przez sztab szkoleniowy specjalnego rankingu‚ który będzie wisiał na drzwiach szatni. Trenerzy przyznawać będą każdemu zawodnikowi punkty za występy w meczach ligowych. Liczyć się będzie nie tylko jakość gry‚ ale także liczba minut na boisku.
Po rundzie jesiennej najlepsza trójka zostanie uhonorowana przez prezesa. Czterech najsłabszych w rankingu pożegna się z klubem. – Taki właśnie ranking stosowałem w Szczakowiance – przypomina szkoleniowiec. – Najlepsza trójka dostawała od prezesa koperty z kasą‚ albo sprzęt sportowy. Zobaczymy‚ na co będzie stać naszego prezesa.
Postolski chętnie uhonoruje najlepszych‚ zaś dla wszystkich przewidziane są premie. Ich wysokość uzależniona będzie od miejsca w tabeli. Motyka marzy o tym‚ by zespół cały czas znajdował się w pierwszej ósemce‚ co gwarantowałoby spokój drużynie i dodatkowe apanaże.
Tylko czy prezes znajdzie poważnych inwestorów‚ którzy wyłożą pieniądze na zespół? W sytuacji‚ gdy ma on mocne koneksje w branży węglowej‚ wydawać się mogło‚ że Górnik wróci do korzeni‚ czyli górnictwa.
– Na kasę z kopalń klub nie może jednak liczyć – ucina krótko Postolski. Gdzie indziej musi więc szukać sponsorów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]