Obrona w rozsypce

Jeszcze dwa mecze sparingowe rozegrają przed inauguracją nowego sezonu piłkarze zabrzańskiego Górnika. Pierwszy z nich już dziś odbędzie się w Vitkovicach. O godzinie 17:00 zabrzanie zagrają z klubem ligi czeskiej, miejscowym FC Vitkowice.
Marek Motyka zabiera do autokaru dwudziestu piłkarzy. Mało prawdopodobne jednak, by wszyscy wybiegli na boisko. - To ostatnie mecze przed ligą. Chciałbym, by około 70 minut drużyna grała jednym składem. Potem przeprowadzę kilka zmian - zdradza Motyka, który chce sprawdzić nowe, tak popularne na mistrzostwach świata w Niemczech ustawienie 1-4-5-1. - Tym wysuniętym napastnikiem ma być oczywiście Tomek Moskal. Zobaczymy jak to się sprawdzi... - Górnik pierwszy mecz rundy jesiennej gra na wyjeździe z krakowską Wisłą i prawdopodobnie wyjdzie przeciwko wicemistrzowi Polski w takim właśnie ustawieniu.
Na razie trener Górnika ma jednak kłopot z linią obrony.
W niedzielnym, choć potraktowanym bardziej zabawowo meczu z Barciczanką (6:1 dla Górnik), kontuzji doznali Tomasz Augustyniak i Andrzej Bednarz. To... połowa defensywy zabrzan, a obaj byli przygotowywani do gry przeciwo Wiśle. - Pewnie, że zadowolony nie jestem. Augustyniak ma podkręcone kolano, a Bednarz problem z mięśniem czworogłowym. Do końca tygodnia na pewno mają wolne. Po to jednak kadra jest liczna, żebym nie miał w takich wypadkach bólu głowy. Na środek obrony mam Ciosa i Jarczyka, na lewej obronie może zagrać Bartos... Jakoś sobie poradzimy - twierdzi Motyka. W bramce stanie dziś Marcin Mańka, którego w trakcie gry powinien zmieć Tomasz Laskowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]