Musi nastąpić wymiana defensorów

Defensywa miała być znakiem firmowym Górnika, tymczasem ta formacja zawodzi na całej linii. Zabrzanie w ostatnich 3 meczach, włącznie z Pucharem Polski, dali sobie strzelić aż 9 goli, nie zdobywając żadnego. Nic dziwnego, że obrońcy zostali wezwani do raportu karnego i niektórzy z nich będą zmuszeni szukać sobie nowej posady po rundzie jesiennej. 
Ta sytuacja jest szczególnie drażliwa dla Marka Motyki, który w trakcie kariery zawodniczej był znakomitym obrońcą i budowę nowego Górnika rozpoczął od tylnej formacji. – Cały czas nie można psioczyć na obrońców i mówić, że grają katastrofalnie, gdyż widzę poprawę w ich grze – tonuje swoją wcześniejszą krytykę szkoleniowiec. – Gdybym jednak miał w drużynie kogoś takiego jak Cleber, to nie byłoby tylu problemów. Ale Wisła zapłaciła za jednego Clebera tyle, ile kosztuje cały Górnik. Nas nie stać na takich piłkarzy, nasi obrońcy są z dolnej półki i z tym faktem musimy się pogodzić.
W trakcie przedsezonowej rekonstrukcji Motyka wymienił praktycznie całą linię defensywną, wprowadzając do niej Sławomira Jarczyka, Jana Ciosa, Andrzeja Bednarza i Tomasza Augustyniaka. Były też przymiarki do byłego wiślaka, Bogdana Zająca, który postawił jednak wysokie wymagania finansowe i w końcu wylądował w Chinach. W nowych strukturach obronnych zabrakło Jacka Wiśniewskiego (wrócił do Cracovii), wcześniej niekwestionowanego „Króla Zabrza”, który trzymał w ryzach młodszych kolegów. Obrona pozbawiona swojego przywódcy straciła 17 bramek, co jeszcze nie jest wynikiem katastrofalnym, ale też niczego dobrego nie wróży. – Tak nie może być, że jeden zawodnik kładzie trzech naszych obrońców i strzela bramkę. To się musi zmienić – w tak ostrym tonie wypowiadał się o wpadkach defensorów w meczu pucharowym z Kolporterem ich kolega z linii pomocy Łukasz Juszkiewicz, który nie najadł się wstydu, gdyż akurat pauzował z powodu kontuzji.

Ranking zadecyduje
O losie zawodników formacji obronnej zadecyduje ich miejsce w prywatnym rankingu Marka Motyki. Szkoleniowiec ocenia w nim każdego piłkarza, przyznając punkty za udane występy ligowe i zaangażowanie na treningach. O lokatach, jakie zajmują defensorzy szkoleniowiec nie chce mówić, jednak łatwo się domyślić, że wylądowali na szarym końcu rankingu. W czołówce znajdują się natomiast napastnik Tomasz Moskal, pomocnik Artur Prokop i bramkarz Mateusz Sławik. – W grudniu ogłoszę końcowe wyniki i wówczas zapadną decyzje, kto zostanie, a kto będzie musiał odejść – twierdzi Motyka.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]