22 grudnia prezydent Zabrza spotka się z inwestorem zainteresowanym nabyciem akcji Górnika

Od wielu lat włodarze Zabrza powtarzają, szczególnie na progu nowej kadencji, że Klub Sportowy Górnik jest jedną z najchlubniejszych wizytówek miasta i trzeba mu pomóc. Tak jest i teraz. Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik już trakcie kampanii wyborczej deklarowała, że Górnik nie jest jej obojętny, a wręcz przeciwnie, postara się o to, aby w miarę istniejących możliwości sprawić, aby ten klub mógł normalnie funkcjonować.

O tym, że słowa te nie były rzucane na wiatr, można się było przekonać w ubiegłym tygodniu. Mańka-Szulik poinformowała na pierwszej konferencji prasowej, że udało się z budżetu miasta wyasygnować kwotę jednego miliona złotych na bieżące potrzeby klubu. Taki zastrzyk pieniędzy jest bardzo przydatny, ale oczywiście nie rozwiązuje problemów klubu.

- Wnioskowaliśmy o to, aby miasto przyznało nam dotację w wysokości 2,2 miliona złotych. Na razie otrzymaliśmy pierwszą część tych pieniędzy. Na dalsze liczymy w 2007 roku. Jesteśmy wdzięczni za tę pomoc - powiedział Włodzimierz Mikoda prezes Rady Nadzorczej Górnika Zabrze SSA.

W dalszym ciągu pozostaje otwarta sprawa nabycia większościowego pakietu akcji Górnika. Prezes klubu Eugeniusz Postolski poinformował, że prowadzi rozmowy z bardzo poważnym i majętnym inwestorem i wszystko wskazuje na to, że do końca tego roku zakończone one zostaną pełnym sukcesem. Miasto, będące obecnie większościowym udziałowcem w spółce Górnika, jest zainteresowane, kto miałby przejąć klub. Mówi się o tym, że wykupiłby on 75 proc. akcji, a wtedy miałby decydujący wpływ na funkcjonowanie klubu. - Rozważamy różne warianty sprzedaży akcji Górnika. Do żadnego na razie zbytnio się nie przywiązujemy. Wybierzemy oczywiście ten najlepszy - zapewniła Mańka-Szulik.

Wiadomo już, że 22 grudnia w Zabrzu dojdzie do spotkania prezydent miasta Mańki-Szulik ze wspomnianym już inwestorem.

źródło: Dziennik Zachodni / GWRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]