Pedagogiczna smykałka Tomka Prasnala

Tomasz Prasnal (fot. Dziennik Zachodni)Przed rokiem Marcin Brosz, były zawodnik Górnika Zabrze, a obecnie szkoleniowiec Koszarawy Żywcie, założył w Knurowie Akademię Piłki Nożnej. Na wzór zachodni pierwsze kroki pod okiem fachowców rozpoczynają w niej nawet 5-latkowie. Nie brakuje wśród nich również dziewczynek. Od niedawna szkółka gości zawodników śląskich klubów. Ostatnim zaproszonym był Tomasz Prasnal z Górnika Zabrze, który w piątek w hali MORiS w Szczygłowicach przeprowadził serię ćwiczeń z piłkarskimi adeptami. - Nie zastanawiałem się ani chwili, gdy otrzymałem zaproszenie od Marcina Brosza. Zastanawiam się, czy po zakończeniu kariery nie zostać trenerem młodzieży. Dlatego z chęcią korzystam z możliwości pracy z dziećmi. Myślę, że problemów w kontaktach z nimi nie mam. Można nawet powiedzieć, że posiadam smykałkę pedagogiczną - uważa Prasnal. Obrońcę Górnika nie trzeba było dzieciom ze Szczygłowic przedstawiać, gdyż w Knurowie sympatyzuje się właśnie z zabrzańskim klubem. - Chcieliśmy zrobić frajdę dzieciakom, a przy tym pokazać, że ten zawodnik z telewizora jest zwykłym człowiekiem i zaczynał karierę piłkarską tak jak oni - tłumaczy Brosz.
Idea podobała się Prasnalowi, który rozdawał zdjęcia ze swoimi autografami. - Niestety żadnych gadżetów nie ma w klubie - westchnął głęboko, ale rozchmurzył się na pytanie, czy jeśli będzie miał syna, to on również zostanie piłkarzem? - Nie będę go do niczego zmuszał. Póki co jesteśmy z żoną na etapie starania się o pierwszą pociechę! - zdradził z uśmiechem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]